Згідно останнього дослідження ізраїльских науковців, яке засноване на вивченні медичної літератури, виявилося, що деяких випадках частки слини можуть поширюватися на відстань до 8 метрів, але для цього потрібні певні умови. Про це повідомляє видання Ynet.
Результати дослідження опубліковані в медичному виданні BMJ, і його автори, вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) і Оксфордського університету, пояснюють: при розрахунку шансів зараження потрібно брати до уваги додаткові фактори, такі як кондиціювання приміщення, кількість людей, час їх спільного перебування всередині і наявність маски.
З початку пандемії основні рекомендації стосувалися дотримання соціальної дистанції в 1,5 метра (як мінімум) між громадянами всередині приміщень і зовні. Однак тепер з’ясовується, що коронавірус здатний поширюватися і на більшу дистанцію (наприклад, при кашлі, співі або крику). Найбільш висока ймовірність заразитися у тих, хто знаходиться в приміщенні з великою кількістю людей і поганою вентиляцією, особливо якщо присутні без масок. Такими місцями є в тому числі бари, ресторани і стадіони.
В інших ситуаціях, наприклад, на відкритих майданчиках з невеликою кількістю людей і без спілкування між ними, соціальної дистанції в 2 метра має вистачити.
Вчені з’ясували, що найбільш безпечними є соціальні контакти на відкритому повітрі і в добре провітрюваному приміщенні. Найнебезпечнішими контактами є крик і спів в погано провітрюваному приміщенні, навіть при наявності маски. Без маски перебування в умовах крику і співу навіть нетривалий час і на відкритому повітрі створює середню ступінь небезпеки зараження.
У минулому дослідженні, яке проводили дослідники з MIT виявилося, що хмара з частинками слини може розповсюджуватися на відстань до 8,2 метри. Більш того, швидкість крапельного поширення при чханні або кашлі може досягати 110 км/год.
«У нас як і раніше немає відповідей на багато питань про радіус можливого зараження коронавірусом, але отримані дані повинні сприяти розумному і обережному підходу до профілактики в усьому світі», – заявили вчені.
Інше дослідження, проведене в реанімаційному відділенні лікарні в китайському місті Ухань, з якого почалася пандемія, продемонструвало, що частинки слини, що містять коронавірус, здатні долати відстань в 4 метри. Це в два рази перевищує рекомендацію міжнародних організацій охорони здоров’я про збереження дистанції 2 метрів.
Вчені виявили також, що у відділенні для хворих на COVID-19 в 70% проб з підлоги приміщень виявляється цей вірус. Після пересувань персоналу він був рознесений по всьому приміщенню. Майже в 50% випадків він також виявлявся на підошвах взуття персоналу. Частинки з вірусом виявлялися і на поверхнях, до яких торкалися медпрацівники: комп’ютерна мишка, сміттєві баки, дверні ручки, а також рукавички, рукава і зовнішня поверхня захисних масок.