МОЗ змінить алгоритм виклику “швидкої” з наступного року та оновить парк автомобілей

1541

До кінця поточного року в Міністерстві охорони здоров’я України планують змінити алгоритм виклику екстреної медичної допомоги та замінити 400 застарілих аатомобілів.

За словами Максима Степанова, сьогодні в Україні необхідно замінити на нові близько 1800 “швидких”. До кінця поточного року МОЗ закупить 400 нових авто, на це вже виділено 922 млн грн, в наступному році оновлять ще 700 автомобілів і ще 707 авто мають оновити вже в 2022 році. За оцінками відомства, закупівлі за цим планом мають дати змогу повністю оновити парк автомобілів ЕМД.

Крім того, з 2021 року “швидкі” виїжджатимуть на виклик за новим алгоритмом. Всі виклики поділять на категорії, всього їх буде чотири:

  • Критичний
  • Екстрений
  • Невідкладний
  • Непрофільний

Кожний виклик диспетчер буде класифікувати за переліком і бригади виїжджатимуть в першу чергу на виклики з вищою категорією пріорітетності і прибуватимуть в коротші терміни. Так, згідно з планами МОЗ, на критичний виклик, що відповідає найвищій категорії, бригада має прибувати миттєво.

Аби досягти такої оперативності реагування на виклики, МОЗ хоче зобов’язати прибувати на виклики авто, що знаходяться найближче до хворого. Навіть, якщо виклик поступає з території сусідньої області, а бригада, що знаходиться найближче відноситься до сусідньої області. Цей принцип в МОЗ називають екстериторіальним.

Також будуть розроблені оптимальні маршрути для “швидких”, що одразу знатимуть куди необхідно доставляти хворого з певним станом. Нині ж, як відзначив міністр, лише 31% “швидких” вкладаються у встановлені часові нормативи. Тож новації покликані скоротити цей час та забезпечити більшу оперативність ЕМД. В 2021 році, як очікують в МОЗ, не менше 60% бригад мають укладатися у встановлений норматив, в 2020 році цей показник має сягати вже 75%, а в 2023 – 85%.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я