ВООЗ розкрили плани щодо вакцинації населення у світі від COVID-19

116

План Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо масової вакцинації від коронавірусу може торкнутися майже двох третин населення світу. Однак експерти бачать низку проблем в реалізації програми.

Країни, на які припадає майже дві третини населення світу, приєдналися до ініціативи ВООЗ щодо закупівлі та справедливого поширенню вакцини від COVID-19. Таку інформацію сповіщає видання Science.

ВООЗ також представила механізм, за допомогою якого планується розподіляти вакцину по мірі її надходження, з метою «покласти край гострій фазі пандемії до кінця 2021 року».

Олександра Фелан, юристка Джорджтаунського університету, що спеціалізується на глобальній політиці в галузі охорони здоров’я, зазначила, що організація домоглася величезного успіху, коли до неї приєднався еквівалент 64% населення світу, проте «це не відображає вкрай нерівномірну динаміку можливостей глобальної охорони здоров’я і виробництва вакцин, що, як раніше, може перешкоджати справедливому доступу до вакцин».

Фелан та інші спостерігачі наголосили, що Китай і Сполучені Штати явно відсутні в списку партнерів ВООЗ за програмою глобального доступу до вакцин від COVID-19 (COVAX).

ВООЗ підштовхнула країни приєднатися до її плану, що передбачає закупівлю вакцини у величезних кількостях і її справедливий розподіл. Але збереглися кілька проблем: як змусити країни з високим рівнем доходу приєднатися, замість того щоб накопичувати запаси вакцини для свого населення, і як справедливо поширити вакцину, коли вона стане доступною.

Наразі до ініціативи COVAX приєдналися вже 64 країни з більш високими доходами, 29 з них представили юридичні зобов’язання щодо приєднання до програми COVAX, найближчим часом відповідні документи підпишуть ще 38 країн.

Згодом вони отримають доступ до вакцин з портфеля COVAX і будуть оплачувати свої дози. Країни з низьким рівнем доходу, які приєдналися до COVAX, отримають закуплені для них дози вакцини; таких підписантів 92.

Залишається багато питань про те, як саме буде працювати механізм COVAX. На даний момент на оплату вакцини для країн з низьким рівнем доходів було зібрано всього $700 млн доларів, тоді як до кінця року передбачалося зібрати $2 млрд.

Поки що незрозуміло, як угоди, які багато країн вже уклали безпосередньо з виробниками вакцин, вплинуть на плани ВООЗ. Низка експертів вважає, що такі домовленості представляють певну небезпеку для COVAX.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я