Велика Британія збільшить фінансування ВООЗ

111

Велика Британія планує виділити ВООЗ 571 млн фунтів стерлінгів для сприяння справедливому розподілу вакцини від коронавируса. За наступні чотири роки фінансування організації збільшиться на 30%.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон готується оголосити про плани перетворення країни в одного з найбільших спонсорів Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та її центру з постачання вакцин, пише The Financial Times.

Відзначається, що такі заходи повинні продемонструвати, що Королівство грає все більш важливу роль в глобальній боротьбі з пандемією коронавірусу.

Великобританія планує виділити в цілому 571 млн фунтів стерлінгів на програму ВООЗ Covax, створену для сприяння справедливому розподілу вакцини від коронавірусу по всьому світу.

При цьому 71 млн фунтів стерлінгів буде виділено на забезпечення прав на покупку до 27 млн ​​доз вакцини для Великобританії і 500 млн фунтів стерлінгів у вигляді фінансової допомоги для 92 найбідніших країн світу, щоб вони змогли отримати доступ до ліків.

Крім того, Джонсон оголосив, що Великобританія зобов’язалася виділити ВООЗ 340 млн фунтів стерлінгів протягом наступних чотирьох років, що на 30% більше, ніж за попередній чотирирічний період.

Якщо США все ж вийдуть з ВООЗ в наступному році, як задумав президент Дональд Трамп, фінансові зобов’язання Великобританії зроблять її найбільшою державою-спонсором ВООЗ. За останні чотири роки Великобританія була третім за величиною спонсором після США і «Фонду Білла і Мелінди Гейтс».

«Тут, у Великобританії, на батьківщині Едварда Дженнера, який розробив першу в світі вакцину, ми сповнені рішучості зробити все, що в наших силах, щоб працювати з нашими друзями по ООН, щоб вирішити ці розбіжності і зцілити світ», – йдеться в промові Джонсона.

Цей крок, ймовірно, буде розглядатися як спроба британського прем’єра показати, що Великобританія як і раніше серйозно ставиться до своїх міжнародних зобов’язань і прихильності багатосторонності, незважаючи на тривалий і складний процес її виходу зі складу ЄС.

Усередині країни керівництво Джонсона піддалося значній критиці під час пандемії через проблеми, включаючи брак засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) в лікарнях, відсутність достатньої кількості тестів і повільне розгортання програми «тестування і відстеження».

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я