Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що на сьогодні в Україні є 16 виробників медичного кисню, і МОЗ сприяє збільшенню їх кількості. При цьому очільник відомства наголосив, що медичний кисень ні в якому разі не може бути замінений технічним киснем.
«Деякі експерти вважають, що необхідно використовувати технічний кисень замість медичного. Але ми цього ніколи не зробимо, адже медичний кисень – це ліки, які мають відповідати суворим стандартам. Використання технічного кисню небезпечне для життя людини», – наголосив міністр охорони здоров’я, додавши, що у 2007 році у реанімаційному відділенні використання технічного кисню спровокувало вибух, внаслідок чого загинули люди.
Міністерство охорони здоров’я максимально зацікавлене у тому, щоб кількість виробників медичного кисню збільшувалась.
«Наприклад, компанія «Карпатнафтохім» подала документи на отримання ліцензії 30 квітня і 7 травня вже мала дозвільні документи від Держлікслужби», – зауважив Максим Степанов.
«Щодо Одеського припортового заводу, який є одним із постачальників кисню, то представники цього підприємства поки що не зверталися до МОЗ за отриманням ліцензії, але планують це зробити. Щойно МОЗ отримає документи, їх буде розглянуто максимально швидко», – так очільник Міністерства охорони здоров’я відповів на заяву народного депутата Михайла Радуцького щодо звинувачення у зволіканні з видачею відповідної ліцензії Одеському заводу.