Кількість госпіталізованих з коронавірусом в Україні у вересні зросла на 34% у порівнянні з серпнем. Таку інформацію оприлюднила Національна служба здоров’я (НСЗУ). Найбільше пацієнтів з COVID-19 госпіталізували у Харківській, Львівській, Івано-Франківській, Дніпропетровській областях, а також у місті Києві.
Зокрема, у вересні було госпіталізовано 23 143 пацієнтів, з них 4073 отримали допомогу в умовах інтенсивної терапії, 249 були підключені до апарата ШВЛ.
Крім того, за інформацією відомства навантаження на медичні команди у лікувальних закладах зросло до 16 пацієнтів на місяць на одну медичну команду у вересні проти 13 пацієнтів у серпні. Рекомендоване навантаження на команду складає 20 пацієнтів. Саме з такого показника розраховувалися тарифи на оплату послуг медичних закладів, що надають допомогу хворим з COVID-19. Варто зазначити, що у окремих регіонах ці показники перевищували 40 пацієнтів. Йдеться про Одеську область і місто Київ. Тут ця цифра становила 42 і 41 пацієнт відповідно.
За інформацією Урядового порталу, з ініціативи Національної служби здоров’я України, Уряд ухвалив рішення про запровадження з жовтня підвищувального коефіцієнту за завантаженість медичних команд. Якщо кількість пацієнтів перевищує 20 на одну команду, заклад отримає більше коштів. Насамперед, більше коштів для забезпечення ліками пацієнтів з COVID-19.
Медики, які працюють безпосередньо з такими пацієнтами, матимуть можливість отримувати більші зарплати. Зокрема, якщо на одну команду в медзакладі припадає від 21 до 40 пацієнтів, коефіцієнт складатиме 1,26. Якщо від 41 до 60 пацієнтів – 1,74. Коефіцієнт за надання медичної допомоги понад 61 пацієнту на команду в місяць складатиме 2,16. Тобто виплати такому закладу за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 будуть збільшені в понад два рази.
При цьому встановлені раніше 300% надбавки до зарплат лікарям, що надають допомогу пацієнтам з COVID-19, залишаються чинними. Також медичні заклади зможуть створювати додаткові медичні команди, які здійснюють лікування пацієнтів з коронавірусом. Це також дозволить зменшити навантаження на лікарів та вберегти їх від вигорання. Заклад отримає більше коштів, якщо він має у своєму складі лабораторію, яка проводить тестування на COVID-19.