Україна все ж отримає ремдесивір, попри заяву ВООЗ про відсутність ефективності препарата

426

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що препарат ремдесивір не є ефективним при коронавірусі. Однак, закуплений МЗУ дженерик ремдесивіру все ж буде поставлений до українських лікарень, попри заяви ВООЗ.

Україна все ж отримає ремдесивір, попри заяву ВООЗ про відсутність ефективності препарата

Застосування ремдесівіра у пацієнтів, госпіталізованих з коронавірусною інфекцією, не здатен статистично значущо впливати на показники смертності і часу одужання хворих з COVID-19.

Такий висновок експерти організації зробили, проаналізувавши дані клінічних випробувань препарату.

В рамках роботи вивчалася ефективність трьох препаратів, що використовуються для лікування COVID-19 з самого початку пандемії: гідроксихлорохіну, ремдесівіра і комбінації лопінавір-ритонавір. За результатами спостереження за ходом лікування понад 11 тисяч пацієнтів з 30 країн був зроблений висновок, що жоден з цих медикаментів не сприяє зниженню смертності та скорочення тривалості госпіталізації.

Тим не менше, низка країн, в першу чергу США, продовжують використовувати препарат для експериментального лікування хворих. Ремдесивір також включений до національного протоколу лікування коронавірусу в Україні.

Більш того, МОЗ вже закупило партію дженерика цього ЛС і найближчими днями він надійде до українських лікарень. Про це заявив головний санлікар України Віктор Ляшко. Він зазначив, що угода про закупівлю ліків була укладена до повідомлення ВООЗ про його неефективність.

Чи будуть застосовувати препарат українські медики, поки не відомо. Ремдесивір досі не виключений з протколу лікування.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я