Як стверджують дві незалежні команди дослідників, люди з групою крові 0 (I) мають дещо менший ризик інфікування вірусом SARS-CoV-2. З іншого боку, пацієнти із важким перебігом COVID-19 і групами крові А (II) і АВ (IV), частіше потребують штучної вентиляції легень та/чи діалізу й більш тривалого перебування у відділенні інтенсивної терапії.
Група вчених із кількох університетських клінік Данії, провела ретроспективне дослідження, в якому результати ПЛР-тестування на SARS-CoV-2 порівнювалися із групами крові у вибірці із 841 327 осіб. Аналіз вказував на чітку кореляцію між вірогідністю зараження новим коронавірусом та групою крові по системі АВ0, хоча її не було виявлено при аналогічній оцінці по резус-фактору. Таким чином, дослідники стверджують, що люди з групою крові 0 (I) незалежно від резус-фактору менше схильні до зараження вірусом SARS-CoV-2.
Ці досить несподівані висновки підтримали дослідники із Канади, котрі досліджували зв’язок між групою крові пацієнтів і важкістю перебігу COVID-19, в тому числі поліорганними порушеннями, що виникають при цьому захворюванні. Оскільки фахівці із Університету Британської Колумбії зосередилися на пацієнтах з важкими формами хвороби, вибірка у їхньому дослідженні була менш масштабна, ніж у датських колег.
У їхньому випадку було проаналізовано дані 95 пацієнтів із COVID-19, котрі знаходилися у відділеннях інтенсивної терапії і у яких була встановлена група крові по системі АВ0. Виявилося, що штучної вентиляції легенів потребувало більше пацієнтів із групами крові A і AB (84%), аніж 0 чи В (61%), й ця різниця зберігалася при обліку інших чинників, таких як стать, вік, супутні захворювання. Аналогічно більша частка пацієнтів із другою та четвертою групами крові (32%) потребувала діалізу чи плазмаферезу в порівнянні із першою чи третьою (9%). Такий самий розподіл зберігався між вибірками і по критерію тривалості госпіталізації \ перебування у відділенні інтенсивної терапії.