У місті Льєж, що у Бельгії, лікарі змушені виходити на роботу навіть після того, як вони самі заразилися COVID-19. Медики визнають, що це вкрай ризиковане рішення, але кількість пацієнтів, яким потрібна допомога у медзакладах, дедалі збільшується. Таку інформацію сповіщає ВВС.
Дефіцит медиків відчувається не лише в Україні, з початком пандемії COVID-19 навантаження на системи охорони здоров’я країн світу зростає щогодини. Не стала виключенням і Бельгія.
Вчора ми розповідали про подвиг українських лікарів з Сєвєродонецька, які лікують хворих на коронавірус, не зважаючи на те, що і самі хворіють на COVID-19. Подібна ситуація, як виявилось не є поодинокою.
У Льєжі на лікарняний пішла чверть медперсоналу через зараження коронавірусною інфекцією. Наразі 10 медустанов звернулись з проханням до тих працівників, які хворіють на COVID-19 безсимптомно, все одно приходити на роботу. За словами очільника Бельгійської асоціації медичних профспілок, іншого вибору просто немає. Якщо всі ці медики не вийдуть на роботу, медсистема просто зазнає краху.
Доктор Філліпе Девос не виключає, що існує реальний ризик передачі коронавірусної інфекції від медперсоналу до пацієнта. В Льєжі кожен третій тест на коронавірус виявляється позитивним. Медики змушені переводити пацієнтів у інші міста та відміняти нетермінові оперативні втручання.
Кілька днів тому очільник МОЗ Бельгії Франк Вандербруке наголосив, що на країну насувається «цунамі» коронавірусу, після якого влада більше «не зможе контролювати ситуацію».