Єврокомісія дала рекомендації щодо протидії COVID-19

278

Країни Європи мають діяти скоординовано в п’яти галузях, котрі є ключовими для тримання епідемії коронавірусної інфекції. Таку позицію озвучили президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн за підсумками телеконференції лідерів країн-членів Євросоюзу.

Єврокомісія дала рекомендації щодо протидії COVID-19

Обмін інформацією між країнами та Європейським центром профілактики та контролю захворюваності (ECDC) в режимі реального часу. Такі дії допоможуть проаналізувати наявність можливості інтенсивної терапії і за необхідності надавати пацієнтам транскордонну допомогу. Керівництво Єврокомісії озвучило, що спрямує кошти ( 220 млн євро) для фінансування безпечного транскордонного транспортування таких хворих.

Обмін досвідом, аналітичними і науковими даними. Для цієї ініціативи запрацює єдина платформа. На її базі спільні зусилля будуть об’єднувати фахівці, які консультують уряди в кожній з країн, а також будуть надавати експертну допомогу на рівні Євросоюзу.

Масштабне тестування. Очільники країні на урядів прийшли до спільної думки щодо формування системи швидкого взаємного визнання тестів, особливо швидких, розроблених зовсім недавно. Це допоможе країнам знайти оптимальне співвідношення між «традиційними» і швидкими тестами і взаємно визнавати їхні результати в межах ЄС. Дане рішення стане особливо актуальним, коли громадяни поступово повернуться до вільного пересування країнами.

Відстеження хвороби. У 22 країнах працюють спеціальні системи мобільних додатків, які дозволяють відстежувати шляхи розповсюдження коронавірусної інфекції. Для сумісності таких додатків Єврокомісія розробила спецплатформу та закликала всі країни приєднатися до неї.

Вакцинація. У цьому питанні визначено 3 головні пріоритетні напрямки: швидке визнання вакцин із забезпеченням їхньої ефективності та безпеки, справедливий розподіл вакцин і координація на рівні ЄС нацпланів імунізації.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я