Нещодавно в Інституті ендокринології та обміну речовин НАМН України відкрито музей засновника і першого директора інституту, видатного вченого у галузі ендокринології, знаного громадського діяча, академіка АН УРСР Василя Павловича Комісаренка.
Численні світлини, рідкісні документи, книги, написані Василем Павловичем і подаровані йому (серед них і твори М. Рильського й М. Бажана), інші експонати створюють неповторну атмосферу музею. Особливо цінними є оригінали рукописів ученого, сторінки розпочатого ним підручника, що лежать на письмовому столі. Цей невеличкий зшиток у звичайних зошитах – справжня візитка музею.
– Задум щодо налаштування музею В.П. Комісаренка виношувався досить тривалий час, – розповідає ініціатор його створення, колись – аспірант В.П. Комісаренка, а нині директор інституту, академік НАМН України Микола Тронько. – Василь Павлович був товариською людиною, співпрацював з багатьма лабораторіями та відділами, тож у музеї збереглися і його персональний літературний спадок, і численні фотосвідчення його спілкування з відомими людьми (Б. Патоном, М. Блохіним, Б. Петровським, М. Гулим, В. Братусем, А. Романенком), а також родинні світлини, які передали музею сини вченого, відомі науковці Ігор та Сергій Комісаренки.
У першому записі в книзі відвідувачів під час відкриття музею президент НАМН України академік Андрій Сердюк висловив упевненість, що нова наукова музейна перлина перетвориться на місце зустрічі різних поколінь наукової медицини.
Юрій ВІЛЕНСЬКИЙ, для «ВЗ»,
фото Влада НЕГРЕБЕЦЬКОГО