АКАДЕМІК ВАСИЛЬ КОМІСАРЕНКО: МИТТЄВОСТІ ЖИТТЯ

3186

Нещодавно в Інституті ен­докринології та обміну речо­вин НАМН України відкрито музей засновника і першого директора інституту, видат­ного вченого у галузі ендокри­нології, знаного громадського діяча, академіка АН УРСР Ва­силя Павловича Комісаренка.

Численні світлини, рідкіс­ні документи, книги, напи­сані Василем Павловичем і подаровані йому (серед них і твори М. Рильського й М. Ба­жана), інші експонати ство­рюють неповторну атмосферу музею. Особливо цінними є оригінали рукописів учено­го, сторінки розпочатого ним підручника, що лежать на письмовому столі. Цей неве­личкий зшиток у звичайних зошитах – справжня візитка музею.

– Задум щодо налаштуван­ня музею В.П. Комісаренка виношувався досить трива­лий час, – розповідає ініціатор його створення, колись – аспі­рант В.П. Комісаренка, а нині директор інституту, академік НАМН України Микола Тронь­ко. – Василь Павлович був товариською людиною, співп­рацював з багатьма лабораторіями та відділами, тож у му­зеї збереглися і його персональний літе­ратурний спадок, і численні фотосвід­чення його спілкування з ві­домими людьми (Б. Патоном, М. Блохіним, Б. Петровським, М. Гулим, В. Братусем, А. Ро­маненком), а також родинні світлини, які передали музею сини вченого, відомі науковці Ігор та Сергій Комісаренки.

У першому записі в книзі відвідувачів під час відкрит­тя музею президент НАМН України академік Андрій Сер­дюк висловив упевненість, що нова наукова музейна перли­на перетвориться на місце зу­стрічі різних поколінь науко­вої медицини.

Юрій ВІЛЕНСЬКИЙ, для «ВЗ»,

фото Влада НЕГРЕБЕЦЬКОГО

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я