В Україні нині діє заборона у медзакладах на здійснення планових оперативних втручань, але це не розповсюджується на певні види надання меддопомоги. Таку інформацію сповістив керівник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу.
Він наголосив, що в Україні дозволяється проводити госпіталізацію та операції тим пацієнтам, яким відтермінування меддопомоги може загрожувати життю на здоров’ю.
«Певні планові госпіталізації і операції дійсно призупинені. Проте будь-яка операція, госпіталізація, відтермінування якої може нести загрозу здоров’ю або життю, не можуть бути перенесені. Такі пацієнти будуть вчасно госпіталізовані та прооперовані», – пояснив чиновник.
Голова відомства зазначив, що у медустановах заборонене проведення планових заходів з госпіталізації, окрім наступних випадків:
- Ускладнений перебіг вагітності та пологів;
- Меддопомога вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
- Спецвідділення медустанов, де надають допомогу онкохворим;
- Паліативна допомога у відділеннях стаціонару;
- Планова меддопомога у медзакладах національного рівня із надання високоспеціалізованої допомоги (при дотриманні всіх санітарних та протиепідемічних заходів);
- Інші невідкладні та термінові заходи з госпіталізації, які при відтермінуванні несуть загрозу життю пацієнта та його здоров’ю.
Пан Степанов пояснив, що відтермінування стосується лише тих заходів, які не загрожують життю та здоров’ю людини, а при невідкладних станах меддопомога буде надаватися й надалі, як і надавалась під час епідемії.