Команда МОЗу виступає за застосування нових технологій у створенні номенклатури медзакупівель за кращими світовими стандартами. Згідно з новою процедурою, під час формування номенклатури медичних закупівель, слід концентруватися на їхній клінічній та економічній ефективності. Наразі, при здійсненні медзакупівель, будуть надавати перевагу препаратам, які мають більш широкий спектр охоплення пацієнтів, мають кращу ефективність та додану вартість життя.
Таку інформацію озвучила Світлана Шаталова, заступниця голови МОЗ під час онлайн-зустрічі з Американською Торговою Палатою.
Вона підкреслила, що такий підхід є більш раціональним та допоможе заощадити кошти та збільшити тривалість життя тих осіб, які потерпають від тяжких хвороб.
«Це помітно зекономить кошти у системі державних закупівель та обов’язково вплине на тривалість життя насамперед тих, хто страждає від важких захворювань», – пояснила чиновниця.
Слід зазначити, що реалізація додаткових можливостей у розширенні доступу пацієнтів до терапії буде здійснюватися за допомогою Договорів Керованого Доступу (ДКД). Зазначений інструмент допоможе прозоро та об’єктивно надати ранній доступ до ліків, насамперед, для найуразливіших категорій пацієнтів, яким потрібне інноваційне та дорогоговартісне лікування.
Фахівці МОЗу вводить інноваційний інструмент доступу до медикаментів ДКД на централізованому рівні.