Парламент зобов’язав Уряд заздалегідь повідомляти про посилення карантину

64

Від 25 листопада 2020 року вступила в дію постанова, що раніше була прийнята в Верховній Раді України. Документ зобов’язав Кабінет Міністрів України заздалегідь повідомляти про введедння карантину.

Законопроєкт №4320 був прийнятий нардепами ще 17 листопада, опублікували закон 24 вересня у виданні “Голос України”, а від 25 листопада він вступив у законну дію.

Тепер Уряд повинен повідомляти громадян про посилення карантину в певних районах чи регіонах. Попереджатимуть про:

  • заюорону регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом, метрополітеном в міському сполученні;
  • заборону відвідування навчальних закладів здобувачами освіти;
  • заборону прийому відвідувачів суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері культури;
  • заборону прийому відвідувачів у кінотеатрах;
  • заборону прийому відвідувачів суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе і т.п.);
  • заборону прийому відвідувачів у торгово-розважальних центрах;
  • заборону прийому відвідувачів суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торговельного та побутового обслуговування населення;
  • заборону залишати місця свого проживання.

Паралментарі рекомендують Уряду вводити більше однієї з наведених заборон виключно за умови оприлюднення такого рішення не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку їх дії.

Пропонується не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку дії двох і більше таких заходів вносити до Верховної ради проект закону про державну підтримку та пільги для населення і бізнесу, які будуть відчувати негативні наслідки у зв’язку з посиленням карантину.

Закон повинен захистити інтереси та права підприємців та громадян, на роботу та добробут яких можуть вплинути карантинні обмеження чи заборони.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я