Ціна життя: українці платять двічі?

1121

13 березня 2013 р. в одній із соціальних мереж на сторінці народного депутата України Геннадія Москаля з’явилася інформація щодо порівняння вартості упаковок препарату APROVEL® (ірбесартан) виробництва компанії Sanofi, придбаних в українській та румунській аптеках. Депутат надає фотографії, що прямо свідчать про двократне завищення вартості лікарського засобу для українських пацієнтів.

«Вартість упаковки медичного препарату APROVEL® 300 mg, в якій міститься 14 таблеток (тобто 1 блістер) і яка куплена в українській аптеці, складає 299,70 грн (приблизно 37,50 дол. США). Вартість упаковки медичного препарату APROVEL® 300 mg, в якій міститься 28 таблеток (тобто 2 блістера), який куплено в Румунії, коштує 130,97 лей (приблизно 37,42 дол. США)», — пояснює Г. Москаль.
Складається враження, що вартість упаковок майже однакова. Та є одне «але». В упаковці, купленій в Україні, міститься 1 блістер у кількості 14 таблеток, а в упаковку з Румунії вкладено 2 блістера, тобто 28 таблеток. Ціна ж однакова. Тобто український препарат коштує вдвічі дорожче, ніж його румунський аналог. За логікою — 14 таблеток повинні коштувати 18,75 дол. США і аж ніяк не 37,50 дол. США. Ці упаковки є доказами процвітання корупції та шахрайства в органах влади, покликаних регулювати обіг лікарських засобів в Україні.

«Дистрибуторська компанія, яка завозить даний препарат на територію України, фасуючи медичні препарати, в упаковку вкладає 1 блістер у 14 таблеток, а ціна проставляється, як за 28 таблеток! Це є прямі елементи корупції і шахрайства. І я більш ніж упевнений, що про таку злочинну схему знає керівництво міністерства», — додає депутат.

Окремо слід відзначити, що ірбесартан показаний за артеріальної гіпертензії у пацієнтів із нефропатією (хворобою нирок) та цукровим діабетом ІІ типу. Даний препарат використовується виключно у складі комбінованої терапії у пацієнтів, що мають надскладні супутні патології. У складі комплексної терапії вони щоденно приймають кілька препаратів різних цінових категорій, тому завищення цін на ірбесартан є вкрай негуманним по відношенню до пацієнтів.

15 березня 2013 р. на брифінгу МОЗ керівник ДП «Державний експертний центр МОЗ України» Михайло Нестерчук повідомив з цього приводу: «В Румунії продається два блістери по 14 таблеток, це 28 таблеток. А в Україні цей препарат зареєстрований тільки з одним блістером — 14 таблеток. Ми підняли реєстраційне свідоцтво і з’ясували: дійсно, в Україні закордонною компанією, яка маркетує цей лікарський засіб і в нашій країні, і за кордоном, зареєстрована тільки упаковка з одним блістером. Компанія не позиціонує його як лікарський засіб, який вона хоче продавати за бюджетні кошти. Вона відмовилася від державного декларування, компанія заявляє, що вона продаватиме ці лікарські засоби за певною ціною. Все починається від ціни виробника. Він сам її декларує. Коли ми ранком зателефонували до представництва, то не отримали ні пояснення щодо ціни, ні жодної інформації. Але ввечері вони передзвонили вже самі, сказали про те, що на препарат у 28 таблеток в упаковці вони ставлять ціну 38 грн».

Отже питання розв’язано — ціну на APROVEL® виробництва Sanofi врегульовано. Та чи не з’явиться завтра на українському ринку ще якийсь виробник, ласий до надприбутків? Щоб поставити крапку в цьому питанні, Михайло Нестерчук додав: «Я б хотів, щоб наші народні депутати і можновладці, коли зустрічаються зі своїми закордонними колегами, парламентарями тих країн, чиї компанії продають ліки, інформували їх про те, яким чином поводять себе ці компанії. Всі фармацевтичні компанії, крім бізнес-інтересів, ще позиціонують себе як соціально важливі, соціально відповідальні компанії. Це насправді не зовсім бізнес і та ж компанія, яка продає цей препарат в Україні, дуже багато робить благодійних кроків і в нас, і за кордоном, але треба показувати, за чий рахунок це робиться».

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я