Випускники медичних вишів 2013 року без роботи не залишаться

1085

Для вітчизняної медицини випуск 2013 року особливий. Адже нова генерація лікарів прийде на роботу у галузь, що активно реформується відповідно до завдань Національного плану дій та Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».
У 2013 році буде працевлаштовано 4285 спеціалістів, у тому числі: за спеціальностями медичного факультету — 3463 осіб, стоматологічного — 447, фармацевтичного — 306, за спеціальностями «Медична психологія» — 35, «Клінічна фармація» — 18, «Технологія фармацевтичних препаратів» — 3, «Технологія парфумерно-косметичних виробів» — 4, «Лабораторна діагностика» — 9.
На виконання рішення Колегії МОЗ України від 12.06.2012 «Про затвердження плану працевлаштування випускників вищих медичних навчальних закладів, Медичного інституту Сумського державного університету, медичного, стоматологічного, фармацевтичного факультетів Ужгородського та медичного факультету Харківського національних університетів, які навчаються за державним замовленням» 99% випускників 2013 року отримають направлення на роботу до закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності.
Враховуючи потребу у лікарських кадрах закладів охорони здоров’я областей та кількість випускників 2013 року, які навчалися за державним замовленням, на роботу у регіони буде направлено 3881 спеціаліст, зокрема: з них у заклади охорони здоров’я, які розташовані у сільській місцевості, більше 1900 випускників, що становить половину випуску. Дві третини випускників вищих медичних навчальних закладів виявили бажання працювати за спеціальностями, визначеними як пріоритетні для галузі: сімейних лікарів, лікарів екстреної медичної допомоги, дільничних педіатрів, терапевтів, лікарів-фтизіатрів тощо.

За рахунок нової ідеології розподілу випускників на роботу та з метою належного виконання Перспективного плану підготовки та перепідготовки лікарів за спеціальністю «Загальна практика — сімейна медицина» на період до 2015 року та з метою забезпечення у повному обсязі потреби галузі охорони здоров’я у лікарях загальної практики — сімейної медицини у поточному році буде направлено у лікувально-профілактичні заклади первинної медико-санітарної допомоги 1512 випускників (майже половина випуску лікарів лікувального та педіатричного профілю). Із них 366 осіб будуть влаштовані у центри первинної медико-санітарної допомоги пілотних регіонів, а саме: у Вінницькому — 41 випускник, Дніпропетровському — 85, Донецькому — 130 та м. Києві — 110 випускників. Це майже у чотири рази більше порівняно з випуском 2010 року.

З минулого року більш ніж удвічі збільшено направлення лікарів на роботу до закладів охорони здоров’я екстреної медичної допомоги (майже 200 осіб).

У розпорядження закладів охорони здоров’я, які безпосередньо підпорядковані МОЗ України, зокрема до Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ», направлено 20 випускників, що становить 0,4% загального випуску лікарів.

Кожен спеціаліст, який погодився відпрацювати у сільській місцевості, зокрема на посадах сімейного лікаря, дільничного терапевта або педіатра не менше трьох років після завершення інтернатури, отримає одноразову адресну грошову допомогу в п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

МОЗ України також звернулось до керівників областей з нагальним проханням врахувати позитивний досвід пілотних регіонів та якнайшвидше розробити та затвердити регіональні програми місцевих стимулів для медичних працівників, особливо молодих спеціалістів із метою поліпшення їхнього соціального захисту, створення належних умов праці та побуту, впровадження цільових регіональних замовлень на підготовку лікарів у медичних університетах та академіях післядипломної освіти.
Прес-служба МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я