В першому кварталі 2021 року надання медпослуг в межах Програми медгарантій (ПМГ) не зможе отримати фінансування через те, що порядок реалізації ПМГ не затвердили на 2021 рік. У НСЗУ зазначають, що відповідний проєкт постанови Уряду був переданий до МОЗ ще 17 листопада, але до цього часу його не подали до секретаріату Кабміну. Це є причиною того, що він не був розглянутий і затверджений Кабміном.
Наразі НСЗУ не має правових підстав продовжувати контракти з медзакладами, термін яких спливає 31 грудня 2020 року ї не може проводити оплату медпослуг, які будуть надавати ці установи вже з 1 січня 2021 року. У відомстві зазначили, що це стосується всіх медустанов, в тому числі й тих, які працюють з хворими на коронавірус. У НСЗУ попереджають, що це може спричинити фінансову кризу в усіх медзакладах країни.
Також у НСЗУ наголосили, що проблема з неможливістю фінансування стосується не лише лікарень, але й програми реімбурсації «Доступні ліки», що може підвищити рівень соціальної напруги серед пацієнтів та медиків.
У НСЗУ нагадали, що чинний порядок, який регламентується постановою №65 від 5 лютого 2020 року, який регулює реалізацію ПМГ, діє до завершення 2020 року.
«Щоб НСЗУ продовжила виплачувати клінікам кошти, дія договорів з медичними установами має бути продовжено з 1 січня 2021 до 1 квітня, поки не вступить в силу нова ПМГ. Щоб у НСЗУ з’явилися підстави продовжити такі договори, необхідно затвердити постанову про продовження на перший квартал 2021 року дії постанови №65», – роз’яснили у НСЗУ.
Поєкт постанови, який подали до МОЗ, передбачає пролонгацію дії порядку реалізації ПМГ в 2020 році до 31 березня 2021, визначення порядку реімбурсації ліків, а також внесення змін до порядку використання грошей, передбачених у держбюджеті на реалізацію ПМГ затвердженої постановою Кабміну №1086 від 24 грудня 2019 року.
У НСЗУ зазначають, що слід якомога швидше вжити всіх необхідних заходів для ухвалення відповідної постанови.