Уряд ухвалив план реформування ЕМД в Україні, а також прийняв узгодив розділення викликів на категорії, згідно з яким тепер бригади «швидкої» будуть виїздити на виклики за новими нормативами, опираючись на їх терміновість тапріорітетність. Таке рішення урядники ухвалили під час засідання 16 грудня.
Відтепер всі виклики ЕМД будуть класифікуватися за чотирма категоріями: критичний, екстрений, неекстренний і непрофільний. Це допоможе оптимізувати роботу медпрацівників швидкої допомоги.
Критичний виклик
До цієї категорії належать випадки, де медикам необхідно миттєво втручатися та вживати реанімаційні заходи. До таких випадків належить: ознаки великої крововтрати, відсутність дихання, неефективне дихання.
Зазначені випадки обумовлені наступними причинами: травми, вплив зовнішніх чинників (удар струмом або блискавкою), отруєння або інтоксикація (в тому числі, укуси комах, тварин).
На такі виклики карета «швидкої» має прибувати до 10 хвилин.
Екстрений виклик
Характеризується потенційно серйозним станом пацієнта, що вимагає невідкладної меддопомоги на місці або невідкладного транспортування.
Під час таких станів спостерігається порушення свідомості, розлади дихання, ознаки кровотечі, гострого ймовірного інсульту, гострого коронарного синдрому.
Медики мають прибувати на такий виклик впродовж 20 хвилин.
Неекстренний виклик
В даних випадках мова не йде про загрозу життя та здоров’я людини, але пацієнт вимагає консультації медика.
Непрофільні виклики
Під час таких викликів немає необхідності у приїзді бригади ЕМД. При таких зверненнях стан пацієнта не потребує термінової допомоги.
В даному випадку хворий може отримати необхідну консультацію медпрацівника телефоном.
Подібне сортування викликів дозволить врегулювати та зназити навантеження на екстрену медицину, дозволить бригадам оперативніше реагувати на гострі ситуації та допоможе знизити показники смертності в Україні, впевнені в уряді.