На базі урологічного відділення Луганської обласної клінічної лікарні проведено першу лапароскопічну операцію — нефропексію з приводу нефроптозу.
Така операція мінімізує травматизацію тканин, зменшує післяопераційні ускладнення та кількість знеболюючих препаратів у післяопераційному періоді. Крім того, хворий має можливість вставати з ліжка після операції на другу добу: «Лапароскопічна нефропексія дозволяє найголовніше — зменшити строк перебування пацієнта у стаціонарі до 4-5 діб, а період реабілітації (перебування на лікарняному амбулаторно після виписки зі стаціонару) до 10-14 діб. Прооперовані у такий спосіб пацієнти стають до роботи максимально швидко! Таким чином, лапароскопічну нефропексію визнано стандартом надання спеціалізованої допомоги хворим із даною урологічною патологією», — підкреслив завідувач відділення урології ЛОКЛ Юрій Гонцов, під керівництвом якого і було зроблено унікальну операцію.
Він також додав, що «за допомогою цього обладнання (зокрема, сучасної лапароскопічної стійки) уможливлюються видалення каменів із нирок, пластичні операції на нирках та сечоводах, нефректомії, операції на надниркових залозах, сечовому міхурі та передміхуровій залозі. Вже освоєно та впроваджено в практику лапароскопічну операцію в разі варикоцеле та кіст нирок. Ці операції виконують лікарі урологічного відділення ЛОКЛ щотижнево. Сьогодні відпрацьовуються навички лапароскопічного видалення каменів сечоводу».
Прес-служба МОЗ України