У РНБО пройшло засідання комісії з біобезпеки

84

На першому засіданні комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО в оновленому складі обговорювалися питання та виклики, що пов’язані з пандемією коронавірусної інфекції. Таку інформацію сповіщає прес-служба РНБО.

Олексій Данілов, секретар РНБО на початку засідання підкреслив, що світ наразі має безліч викликів, одним з яких є епідемія COVID-19.

«Ми покладаємо великі надії на те, що комісія допоможе розв’язати проблеми у сфері біобезпеки. Наші фахівці мають допомогти країні», – зауважив він.

Сергій Комісаренко, очільник комісії та керівник Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України, академік-секретар Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, академік НАН України, академік Національної академії медичних наук України підкреслив, що ключовим її завданням є відродження системи біологічної безпеки України.

Пан Комісіренко також сказав, що раціональним є формування власного геномного центру в Україні, де була б можливість секвенувати геноми вірусів та бактерій, що циркулюють у нашій країні, і прогнозувати можливі пандемії, викликані цими мікроорганізмами.

Також на порядку денному тривало обговорення ролі та участі комісії у формуванні Стратегії біобезпеки та біозахисту із урахуванням положень стратегії забезпечення біологічної безпеки та біологічного захисту за принципом «єдине здоров’я» і Плану заходів з її виконання.

Віктор Ляшко, головний санлікар країни та заступник голови МОЗ сповістив про поточну ситуацію із захворюваністю на коронавірусну інфекцію. Члени комісії висловили власні думки з приводу розповсюдження коронавірусу, а також щодо ролі комісії у подоланні наслідків пандемії у майбутньому.

Ольга Голубовська, провідна лікарка-інфекціоністка та завідувачка кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця наголосила, що необхідно розробити програми реабілітації громадян, які перехворіли на COVID-19, через те, що під час хвороби організм людини зазнав значного медикаментозного навантаження та це може мати наслідки.

«На її думку, представників експертного середовища потрібно активніше долучати до роботи над законопроектами, які регулюють різноманітні питання медичної сфери», – йде мова у повідомленні прес-службі.

Зазначається, що під час зустрічі комісія також розглянула питання із поновлення системи протиепідемічного захисту України.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я