На думку експертів, у 2021 році буде суттєво зменшена кількість ПЛР-тестувань, а от частка тестів на антиген методом ІФА та експрес суттєво зросте і вийде на першу позицію.
Така тенденція у галузі діагностики докорінно змінить систему тестування на COVID-19 в Україні, адже пропускна здатність вітчизняних ІФА-тестів DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R на антиген – 1 мільйон на добу.
«Звичайно, ми повністю можемо змінити систему тестування в Україні. Тому що український ІФА-тест на антиген забезпечує високу кількість тестувань – 1 мільйон на добу, а також масовий скринінг населення на коронавірусну інфекцію. Чого не може забезпечити ПЛР-метод», – каже головний технолог української компанії «Діапроф-Мед» Андрій Горлов.
Нагадаємо, наприкінці минулого року українські вчені представили новий надчутливий діагностикум DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R – імуноферментну тест-систему для прямого виявлення антигену коронавірусу SARS-CoV-2. Тест-система вітчизняного виробництва у 75 разів чутливіша за один із найкращих у світі тестів на антиген і мінімум у п’ять разів дешевша.
Тривалість аналізу від моменту внесення зразку до кінцевого результату — 2 години 30 хвилин.
Дослідження діагностичних характеристик DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R проводилося у трьох вірусологічних лабораторіях МОЗ України з одночасним ПЛР-тестуванням біологічних зразків. Виявлення «антигенних» тест-систем DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R серед хворих становило 68,9%, при виявленні ПЛР — 72,8%.
У компанії наголошують, що аналіз може бути проведений як з використанням стандартного устаткування для ІФА, так і автоматичних імуноферментних аналізаторів відкритого типу з використанням валідованого протоколу постановки аналізу.
За словами розробників, сучасний стан інфраструктури лабораторій в Україні дозволяє виробляти до 1 мільйона тестів у день, а позитивний результат, отриманий при використанні тест-системи DIA®-SARS- CoV-2-Ag-R, не вимагає підтвердження методом ПЛР.