Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр включили у міжнародний проєкт, який заснував провідний американський центр з лікування раку у дітей – Дитячий дослідницький госпіталь святого Юди (St.Jude Children’s Research Нospital). Львівська лікарня стала першою в Україні, яка увійшла у цей проєкт. Таку інформацію сповіщає ZAXID.net.
Завдяки участі у даному проєкті, лікарі зі Львова матимуть доступ до реєстру онкохворих дітей у різних країнах світу. Вони зможуть у будь-який час за потреби переглянути, як лікують те чи інше онкозахворювання в Швейцарії, США, Австралії чи інших країнах. Діти з онкологічними захворюваннями зможуть отримувати сучасне лікування, відповідно до того, яке отримують пацієнти з таким самим діагнозом у розвинених країнах.
Роман Кізима, дитячий онколог зауважив, що ключовою метою проєкту є приведення лікування дітей з однаковими діагнозами у різних країнах світу до єдиного протоколу терапії, щоб вони були забезпечені найсучаснішими ліками. В першу чергу, це стосується дітей з онкологічними хворобами, чиї пухлини на даний час не піддаються стандартному лікуванню.
Слід зазначити, що у Сполучених Штатах у госпіталі святого Юди у Мемфісі безкоштовно лікують дітей з різних країн світу. Річний бюджет медзакладу сягає понад мільярд доларів. США не витрачають на потреби госпіталю ні цента, а 75% витрат покривається за рахунок пожертвувань американців, решту – надають страхові компанії та гранти.
Наразі цей госпіталь є єдиним в країні, який спеціалізується виключно на дитячих онкохворобах та має власний дослідницький центр. Він досяг такого рівня розвитку, що у ньому безкоштовно проходять стажування лікарі і отримують допомогу діти з різних країн світу. Згідно зі статистичними даними госпіталю, 9 з 10 дітей, які мають важкі онкологічні недуги, одужують.
Головною метою працівників центру є донести свої надбання в галузі лікуванні онкозахворювань у дітей у медзаклади різних країн світу. Вони діляться досвідом, протоколами лікування, запрошують лікарів на стажування, навчають їх своїм методикам терапії, підтримують такі заклади у всіх починаннях. При цьому всю фінансову частину беруть на себе.
Українських дитячих онкологів зі Львова американські фахівці зустріли під час міжнародних конгресів, де вони презентували різні доповіді. Спеціалісти з США приявили зацікавленість у здобутках вітчизняних медиків, роботі центру, його перспективному розвитку та запропонували співпрацю львівським лікарям.
В середині січня поточного року у львівському Центрі почали госпітальний реєстр дитячого раку. Тепер медична та наукова інформацію щодо всіх випадків злоякісних новоутровень пацієнтів Центру буде частиною всесвітньої бази даних. Пан Кізима сказав, що у випадку, коли дані з певного виду раку збирається на 1000 пацієнтів з різних країн, тоді роблять певні дослідження, запроваджують експериментальне лікування, випробовують нові препарати.
«Планується, що у майбутньому це буде реєстр на сотні лікарень по всьому світу. По ньому будуть прийматися рішення щодо дитячих онкозахворювань на рівні ВООЗ», – пояснює пан він
Львівський онколог зазначив, що доступом до реєстру зможуть скористатися не лише фахівці з США, але й медпрацівники з інших країн. Українські лікарі, в своєю чергу, будуть мати доступ до даних в Швеції, США, Австралії, Китаї. У випадку, коли для лікування тієї чи іншої пухлини буде застосовуватися новий препарат, то його, в першу чергу, отримають ті пацієнти, які зареєстровані в реєстрі.
Лікарі зазначають, що особиста інформація про пацієнтів буде недоступною, а доступ буде надаватися виключно до медданих. Зазначений доступ зможуть отримати лише ті медики, які пройшли відповідне тренування. У Центрі такий доступ мають наразі лише 3 лікарі-онкологи, але їх коло планують розширити.