У ВООЗ назвали катастрофічним вплив пандемії на ситуацію з онкозахворюваннями у Європі

118

Європейське регіональне бюро ВООЗ оголосило про запуск Загальноєвропейської ініціативи щодо підвищення ефективності заходів профілактики та боротьби з онкозахворюваннями. Комплекс передбачених ініціативою заходів покликаний нівелювати «катастрофічні наслідки» відволікання служб охорони здоров’я на протидію поширенню COVID-19 і недостатня увага, що приділяється профілактиці онкозахворювань.

У ВООЗ назвали катастрофічним вплив пандемії на ситуацію з онкозахворюваннями у Європі

Ініціатива об’єднує п’ять елементів – профілактику, раннє виявлення, загальний доступ до діагностики та лікування, паліативну допомогу та особливу увагу до даних.

«Перш за все ми хочемо направити наші зусилля на проблеми дитячого раку, раку шийки матки та раку молочної залози. Ми прагнемо до зміцнення співробітництва і партнерства, посилення політичного лідерства, залучення молоді та громадянського суспільства і, що не менш важливо, до прийняття в прискореному порядку спеціальних ініціатив ВООЗ», – наголосив європейський регіональний директор ВООЗ Ханс Клюге.

До пандемії коронавірусу в Європейському регіоні щорічно помирали від раку майже 2,2 млн осіб. У 2020 році онкозахворювання були діагностовані у 4,8 млн європейців. Пан Клюге зазначив, що кожен третій житель західноєвропейських країн і кожен четвертий мешканець країн Східної Європи може протягом життя захворіти на рак.

Обмеження на поїздки і величезне навантаження на систему охорони здоров’я, у зв’язку з поширенням COVID-19, порушили роботу профільних служб, що сповільнило діагностику і лікування онкологічних хвороб, вплинуло на доступність онкопрепаратів. На ранньому етапі пандемії у ВООЗ виявили, що в 122 з 163 країн світу було порушено роботу служб по боротьбі з неінфекційними захворюваннями і в кожній третій країні частково або повністю було порушено надання онкологічної допомоги.

Наприклад, у Національному центрі онкології у Киргизстані в квітні 2020 року було діагностовано на 90% менше випадків ЗНУ, ніж роком раніше. А в Нідерландах і Бельгії під час першого карантину цей показник знизився на 30-40%. Затримки в постановці діагнозу і лікуванні в Великобританії приведуть до збільшення числа смертей від колоректального раку на 15%, від раку молочної залози – на 9% протягом наступних 5 років. У зв’язку з цим у ВООЗ попереджають про кризу, яка наближається у виявленні неінфекційних захворюваннях, включаючи онкологічні, хронічні респіраторні захворювання та діабет.

До Європейський регіону ВООЗ входить 53 країни. Це одне з шести регіональних бюро ВООЗ, які працюють в різних частинах світу. На Європейський регіон припадає третина всіх зареєстрованих випадків захворювання COVID-19 і пов’язаних з ним смертей (близько 750 тисяч).

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я