Фонд соціального страхування перерахував 295 тисяч гривень на щомісячні виплати медикам та їх родинам, які втратили працездатність через зараження коронавірусом. Страховку виплатили по 51 справі, в тому числі кільком сім’ям, що втратили годувальників, які загинули внаслідок зараження COVID, рятуючи пацієнтів.
За інформацією Фонду, 295 тисяч гривень підуть на фінансування щомісячних страхових виплат за січень для постраждалих медиків та їх рідних. З них на щомісячні виплати для медичних працівників – 92 тис. гривень, для осіб, які перебували на утриманні померлих медичних працівників, – 203 тис. гривень.
Щомісячна виплата для одного медика від Фонду складає від 710,79 грн до 21 тис. 970 грн. Розмір такої виплати залежить від ступеня втрати працездатності і середнього доходу, який потерпілий мав на момент настання страхового випадку, зазначають у Фонді.
Право на виплати мають всі медики, що постраждали, або загинули від коронавірусу, виконуючи професійні обов’язки. У випадку смерті медичного працівника, виплати отримає родина загиблого. Однак, аби домогтися виплат, необхідно пройти довгий та виснажливий шлях, доводячи системі, що зараження чи смерть сталися саме через зараження на робочому місці. Ця бюрократична процедура може тягнутися місяцями та не завжди приводить до результату, на жаль.
Компенсації щомісяця фінансуються Фондом для медичного працівника упродовж усього життя постраждалого медика або до повного відновлення здоров’я. Їх розмір в обсязі 100% компенсує потерпілому втрачений заробіток відповідно до встановленого МСЕК ступеня втрати працездатності.
Окрім щомісячних страхових виплат, Фонд профінансував для зазначених осіб одноразові допомоги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням і компенсував кам втрачений за час лікування гострої професійної хвороби заробіток. Для медичних працівників, яким було встановлено інвалідність, або для їх родин у разі смерті медика, Фондом також було профінансовано одноразові страхові виплати за кошти державного бюджету відповідно до ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб».