У близько 50% осіб, що були госпіталізовані з важкою формою коронавірусної інфекції, були виявлені пошкодження серця. Їх можна було розпізнати через 1-2 місяці після виписки на знімках.
Такий висновок зробили науковці Університетського коледжу Лондона в статті, яку опублікували в журналі European Heart Journal, сповіщає Medical Хргеѕѕ.
Дослідники вивчили стан пацієнтів, яких виписали до липня 2020 року з 6 медзакладів. Ті пацієнти, які мали аномально високий рівень тропоніну, зробили МРТ серця. Результати порівняли з людьми з контрольної групи, у яких не було коронавірусної інфекції, а також із 40 здоровими волонтерами.
З’ясувалося, що у важкохворих пацієнтів вкрай часто виявлялося пошкодження серцевого м’яза, які можна було розпізнати на знімках через 1-2 місяці після виписки.
У 89% з 148 пацієнтів функція лівого шлуночка, яка відповідає за перекачування насиченої киснем крові до всіх частин тіла, була в нормі, але були наявні рубці або інші ураження серцевого м’яза 80 пацієнтів (54%).
Причиною виникнення рубців і пошкоджень було або запалення у 39 пацієнтів (26%), або ішемічна хвороба серця у 32 пацієнтів (22%), або обидва фактори у 9 осіб (6%). Ще продовжувалися запальні процеси у 12 пацієнтів (8%).
Науковці вважають, що зазначені пошкодження у цих пацієнтів можуть у майбутньому спровокувати ризик серцевої недостатності.