400 працівників Черкаської міської консультативно-діагностичної поліклініки ознайомили із наказом про можливе скорочення штату. Про це повідомив «Суспільному» керівник установи Владислав Свириденко.
Головне слово тут – «можливе», адже кількість тих, хто потрапить під звільнення з 1 квітня, Владислав Свириденко навіть не береться прогнозувати.
“Наказ ми читали, ознайомлені. розписалися, тобто ми попереджені про це. Ну звичайно, ми сподіваємося, що це вже не буде так категорично впроваджено в дію. Ми дуже сподіваємося, що надалі будемо працювати в цьому відідленні. А от штат нам, навпаки, потрібно розширювати, пацієнтів нам вистачає”,– розповіла лікарка цієї поліклініки Олександра Чечіль, Суспільне Черкаси.
У поліклініці працюють фахівці вторинки і діє денний стаціонар, є і користується великим попитом відділення реабілітації, адже тут абсолютно безкоштовно всім, хто цього потребує, роблять фізіотерапевтичні процедури та масаж. Навіть у карантин не припиняли працювати, бо пацієнтів дуже багато. У чому ж тоді проблема, адже за кожним пацієнтом приходять кошти?
Попередження про можливе скорочення працівників видали, бо досі не відомо, які тарифи на медпослуги діятимуть із 1-го квітня. А, отже, не можна спрогнозувати фінансування установи.
“Не відомо зараз, яка фінансова складова нових договорів із НСЗУ з 1-го квітня. Тому що перший квартал ми живемо й отримуємо ті кошти, які отримували і які були підписані в минулому році,”– зазначив Владислав Свириденко.
Адміністрація шукає будь-які можливості зберегти штат, розглядаються навіть варіанти переводу в інші медичні заклади Черкас.
“У нас можливе переведення людей із нашої юридичної особи консультативно-діагностичної поліклініки в П’ятий центр ПМСД. Але взяти вони можуть не всіх і невідомо кого. Тому ми попередили всіх заздалегідь, як того вимагає закон, про можливе вивільнення,” – пояснив керівник.
Перший квартал 2021-го заклади вторинки дійсно працюють ще за договорами, укладеними торік. А на що ж їм чекати з 1 квітня 2021?
У Нацслужбі здоров’я України ситуацію прокоментували:”Нова програма медгарантій запрацює із 1-го квітня, і ми чекаємо, що порядок реалізації цієї медичної програми на другий-четвертий квартал 2021 року буде затверджений відповідною постановою уряду. Кожен заклад на своєму рівні ухвалює рішення, скільки потрібно персоналу, щоб надавати медичні послуги пацієнтам і також, щоб виконувати умови договору із НСЗУ. Це внутрішнє рішення. НСЗУ на це рішення не впливає, тому що заклади є автономізованими, вони мають статус незалежних суб’єктів господарювання “.
Тобто, «ми сподіваємося» і ви сподівайтеся. До 1 квітня залишилося не так багато чекати, і трохи більше, ніж за місяц, 400 працівників Черкаської міської консультативно-діагностичної поліклініки, завчасно повідомлені, підуть на вулицю. А може, й ні, адже «кожен заклад на своєму рівні ухвалює рішення, скільки потрібно персоналу». Отже, НСЗУ не винне, а ви там тримайтеся.