У МОЗ прагнуть вдосконалити систему трансплантації в країні. Для цього була створена спеціальна робоча група, яка займається питаннями розвитку високотехнологічної меддопомоги та наразі опрацьовує два проєкти наказів МОЗ. Ці документи мають на меті розширення можливостей для здійснення трансплантацій, а також забезпечити чіткість усіх процесів. Таку інформацію озвучив під час брифінгу Ігор Іващенко, заступник очільника МОЗ.
У проєкті наказу «Про затвердження положення про врегулювання діяльності трансплант-координаторів» чітко окреслені єдині критерії та порядок постановлення пацієентів, яким потрібна трансплантація, до листка очікування на операцію. За словами пана Іващенко, документом також регулюються механізм дії медиків, коли є пара донор-реципієнт. Він додав, що це допоможе забезпечити єдині підходи для запису пацієнта у лист очікування у будь-якому центрі трансплантації в Україні.
Чиновник наголосив, що члени робочої групи також опрацювали проєкт наказу «Деякі питання організації посмертного донорства». Відповідно до нього, регулюється взаємодія всіх учасників процесу трансплантації: вказані дії трансплант-координатора при наявності потенційного донора, регламентується склад бригади вилучення анатомічних матеріалів. Також заступник керівника відомства зазначив, що до такої бригаду будуть входити лікарів-комбустіологи, які спеціалізуються на лікуванні опіків. Це забезпечить можливість застосування донорської шкіри для лікування в опікових центрах.
Заступник міністра МОЗ додав, що наказ також розширює перелік анатомічних матеріалів, які дозволені до вилучення. За його словами, це створює передумови для нових видів трансплантації, які до цього часу в Україні не робили.