Розповсюдження коронавірусної інфекції залежить від протиепідемічних заходів, які вживають країни, а не від метеорологічних факторів. Зазначається, що погода не чинить значного впливу на передачу COVID-19. Таку інформацію сповістили у доповіді експертів Всесвітньої метеорологічної організації, що є спеціалізованою установою ООН. Про це 17 березня повідомили на офіційному сайті ООН.
Згідно дослідження, фахівці зробили висновок, що незважаючи на те, що вірус має більшу життєздатність при низьких температурах, динаміка його розповсюдження залежить від запобіжних засобів, а не метеорологічних факторів.
«Лабораторні дослідження вірусу SARS CoV-2, що викликає COVID-19, дозволили отримати деякі дані, що свідчать про те, що вірус довше зберігає життєздатність в холодних, сухих умовах і при низькому рівні ультрафіолетового випромінювання. Однак ці дослідження поки не показали, що метеорологічні чинники роблять прямий вплив на темпи передачі вірусу», – йдеться у повідомленні.
На думку експертів ВМО, збільшення температури навесні у країнах Північної Півкулі не має стати підставою для послаблення карантинних заходів, які ухвалили уряди країн для боротьби з коронавірусною хворобою.
Також фахівці сказали, що наразі немає прямих доказів впливу забруднення повітря на життєздатність нового коронавірусу. За даними науковців з Університету Джонса Хопкінса, які ведуть статистику захворюваності, коронавірусом в світі інфіковані 121 032 282 особи. Антилідером за кількістю хворих на COVID-19 у світі є США, де захворювання підтвердилося у майже 30 млн мешканців.