У доковідні часи фонд UNICEF займався в Україні захистом прав дітей, інклюзією, освітою і імунізацією. Минулого року до переліку справ додалася допомога у боротьбі з пандемією і її соціальними наслідками. У першу чергу, мова йде про підтримку у розбудові медичної системи, реалізацію програми вакцинації населення, допомогу із налагодженням процесів закупівлі ліків.
Саме про ці важливі моменти йшлося під час зустрічі міністра охорони здоров’я України Максима Степанова із головою Представництва UNICEF в Україні Лоттою Сільвандер. Зокрема, очільник профільного міністерства висловив вдячність за експертну підтримку Фонду у реалізації розвитку української медицини та зауважив, що наразі ключове питання – отримання Україною необхідної кількості вакцин проти COVID-19 у найкоротші можливі терміни.
«Важливою є також комунікація щодо необхідності процесу вакцинації. На жаль, ми констатуємо, що в Україні ведеться інформаційна війна проти вакцинації, що, без перебільшення, несе загрозу життям українців та національній безпеці. Але спільними зусиллями ми зможемо переконати громадян, наскільки важливо не вірити фейкам та вакцинуватися, аби зберегти своє життя і життя своїх близьких», – сказав міністр.
Голова Представництва ЮНІСЕФ Лотта Сільвандер у свою чергу наголосила, що вакцини проти COVID-19 мають вирішальне значення для подолання пандемії та повернення до нормального життя в усьому світі, і UNICEF вже підтримує Уряд у проведенні вакцинації в Україні. Фонд надає підтримку в проведенні закупівлі вакцин через ініціативу COVAX, а також працює з громадами задля формування довіри до вакцин та системи охорони здоров’я вцілому.
Степанов також відзначив прогрес у питанні рутинної імунізації населення в Україні. За даними очільника МОЗу, населення вперше за останні роки почало активно вакцинуватись: показники імунізації від поліомієліту зросли і нині становлять 83%, на 10% зросла кількість щеплень проти гепатиту B та гемофільної інфекції. Зберігаються високі показники вакцинації новонароджених та дітей до року від дифтерії, кашлюку та правцю.
Ці дані свідчать про зростання довіри до вакцинації в українців, в цьому В МОЗ вбачають і заслугу ЮНІСЕФ.