Команда МОЗ продовжує роботу над питання одержання Україною додаткових партій вакцини проти коронавірусу, як в межах підписаних контактів, так і через глобальну програму COVAX. Таку інформацію сповістив голова МОЗ Максим Степанов під час брифінгу.
Міністр доповнив, що є деякі труднощі, що пов’язані з отримання вакцин. Він додав, що з такими проблемами стикаються не лише в Україні. Чиновник повідомив, що у деяких препаратів ще не добігла кінця третя стадія кліндосліджень.
Для того, що пришвидшити процес отримання вакцин, за ініціативи МОЗ парламент ухвалив законопроєкт №5247 про внесення змін до Закону «Про лікарські засоби», яким дозволяється екстрене застосування вакцин. Пан Степанов доповнив, що внесення подібних змін до законодавств – це є розповсюдженою світовою практикою, зокрема у Великій Британії, США, Новій Зеландії та країнах ЄС.
Чиновник підкреслив, що для МОЗу ухвалення даного документу важливим, бо це допоможе захистити громадян від наслідків застосування вакцин.
«Саме тому уряд України бере на себе відповідальність за застосування цих вакцин і за будь-які непередбачувані наслідки. З цією метою буде створений відповідний Фонд щодо покриття шкоди, яка може бути завдана внаслідок використання вакцини», – пояснив голова відомства.
Пан Степанов закликав не переводити у політичну площину тему із ризиками використання вакцин. Він додав, що користь, яку несуть щеплення, є набагато більшою, ніж побічні ефекти. Міністр сказав, що якщо захворіє вакцинована людина, то вона перенесе захворювання безсистемно або у легкій формі.
«Навколо вакцини багато маніпуляцій, фейків. Цей процес дуже політизований, що нам, лікарям, дуже заважає. Тому що вакцина – це про здоров’я. Хочу, щоб всі ви розуміли, що вакцинація дорівнює життю», – підсумував він.