Вакцинація дітей в Україні організована гірше, ніж вакцинація тварин

97

Голова комісії з біобезпеки й біозахисту при РНБО, директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України Сергій Комісаренко дав інтерв’ю виданню “Главком”, прокоментувавши медичну реформу та її реалізацію в умовах пандемії.

Вакцинація дітей в Україні організована гірше, ніж вакцинація тварин

Сергій Комісаренко зазначив, що до початку пандемії інфекційні лікарні мали закрити, це була ініціатива колишнього кервіництва МОЗ України – Уляни Супрун. Урядники запевняли, що інфекційні лікарні – це тягар для медичної системи, мовляв спалахів немає. а гроші на їх утримання та зарплати медикам з бюджету ідуть.

В рамках оптимізації медзакладів класичні “інфекційки” мали повністю закрити, або об’єднавши з іншими лікарнями, або повністю ліквідувати, аби вивільниит кошти. Можна лише уявити, що було б зараз, якби інфекційні лікарні таки закрили.

«Все, що реформовано у сфері боротьби з інфекційними захворюваннями, – величезний мінус. На щастя, ми не довели реформу до кінця, бо планувалося закрити всі інфекційні лікарні. Ви уявляєте, що було б з нами тоді під час нинішньої пандемії? Тобто колишнє керівництво МОЗ, зокрема пані Уляна Супрун, взагалі вважали, що боротися з інфекційними захворюваннями зараз вже недоцільно», – сказав він. 

Комісаренко нагадав, що до початку медреформи, існувала чітка система вакцинації новонароджених, яка працювала, нехай і не ідеально, але давала певний контроль над епідемічною ситуацією. Згодом, впевнений академік, цю систему знищили, не створивши нової.

Внаслідок цього, контроль над вакцинацією тварин в Україні зараз організований краще, ніж контроль за вакцинацією дітей. Внаслідок цього провалу, контроль над інфекційними захворюваннями в Україні близький до катастрофи, а пандемія це лише яскраво продемонструвала.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я