Серед країн Євросоюзу, яким віддають перевагу у працевлаштуванні українські медики, крім Польщі, з’явилася ще федеральна земля Німеччини Саксонія-Анхальт. Взагалі нострифікація диплому лікаря в Німеччині – процедура складна, не безкоштовна і не завжди приречена на успіх. Проте перспективи відкриває значно ширші, бо сама країна вважається безкомпромісним поборником порядку і нібито корупція там неможлива. Безумовно, в таких масштабах, як в Україні, її там немає, але щодо «допомоги» під час підтвердження диплому, то деякі клерки зовсім не проти.
В Німеччині дуже суворо ставляться до підтвердження кваліфікації в усіх фахах, представники яких займаються роботою, що може вплинути на здоров’я та життя людей. В цьому списку лікарі і фармацевти, вихователі дитячих садочків і вчителі, налогові інспектори та адвокати, архітектори та навіть …покрівельники.
Існує 2 організації, які дотичні до підтвердження дипломів:
- Kammer — професійні палати (наприклад, Лікарська палата);
- ISHK-Fosa — организація з перевірки еквівалентності.
Чому саме у федеральній землі Саксонія-Анхальт дедалі більшає лікарів, які мають іноземне походження? Станом на кінець 2020 року 1505 медиків отримали тут ліцензії на роботу. Більшість працює в лікарнях, 172 ведуть приватну практику або ж зайняті в центрах догляду.
Такі дані наводить Die Welt з посиланням на Медичну асоціацію Магдебургу. Однак пояснень не надає, проте вони напрошуються самі. Найчастіше німецькі ліцензії в Саксонії-Анхальт отримують лікарі з Румунії та Сирії. Україна ж на третьомі місці в цій ТОП-3 країн походження новоприбулих медиків. Можливо, секрет такої любові емігрантів з бідних країн в тому, що розпочинати отримання ліцензії можна ще на батьківщині. «Заявки з необхідним пакетом документів можна надсилати поштою. Обмін інформацією під час процесу відбуваєтся через електрону пошту або телефоном», — пояснили в Службі надання дозволів у Саксонії-Ангальт. Інших пояснень у них теж немає. Більш того, вони додали, що жодних послаблень чи спрощень(як у Польщі) для лікарів з інших країн не надавалося навіть у зв’язку з COVID-19.