Хвиля захворюваності COVID-19 в Україні піде на спад у найближчі тижні

303

В Україні піковий захворюваності на коронавірус настане протягом одного-двох тижнів, якщо статистична динаміка є достовірною. Через 3-4 тижні ситуація із числом госпіталізацій покращиться. Таку інформацію сповістила прес-служба Національної академії наук України (НАНУ).

Хвиля захворюваності COVID-19 в Україні піде на спад у найближчі тижні

За словами фахівців з робочої групи з матмоделювання проблем, пов’язаних з епідемією COVID-19 в Україні, що створена при Інституті проблем математичних машин і систем НАН України, динаміка епідемії відбувається за більш оптимістичним сценарієм, ніж передбачалось раніше.

Науковці зазначили, що протягом тижня з 24.03-30.03.2021 р в Україні істотно знизилися темпи зростання числа нових виявлених випадків коронавірусу. Вони наголосили, що вперше від початку нової хвилі 30.03.2021 р зафіксовано менше інфікованих та померлих, ніж тиждень тому (за винятком 9 березня).

«Статистичні показники останніх декількох днів дають підстави сподіватися, що загальна епідемічна динаміка розвивається за дещо оптимістичнішим сценарієм, ніж прогнозувалося. Три дні поспіль кількість нових проявів виявляється на близько 20% менше прогнозних», – наголосили вони.

Відсоток позитивних тестів дослідники вважають головним показником, який може говорити про спад пандемії коронавірусної інфекції в Україні.

«Кількість позитивних тестів – четвертий день поспіль менша, порівняно зі значенням рівно тиждень тому, при зростанні обсягів тестування, що дає підстави очікувати загасання епідемії на загальнонаціональному рівні мінімум у найближчий тиждень», – заявили фахівці.

Вчені наголосили, що епідпроцес не згасає миттєво, тому не варто розраховувати на стрімке розвантаження медустанов, бо ще деякий період число госпіталізацій буде переважати над числом виписок.

Вони додали, що піковий період захворюваності прогнозується протягом одного-двох тижнів. Щодо заповненості медзакладів, то фахівці з НАН зазначили, що вона знизиться значно пізніше – через 3-4 тижні.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я