14 країн вимагають від ВООЗ знову розслідувати походження COVID-19

145

Останній звіт ВООЗ щодо витоків і джерел походження коронавірусу викликав хвилю дискусій в усьомі світі. Багато країн не підтримали висновки Організації, наголосивши, що відкидати одні теорії походження коронавірусу, вивчаючи інші не об’єктивно. 14 країн світу нині вимагають від ВООЗ провести додаткове рослідування відкинутих раніше версій про походження SARS-COV-2, включаючи США та Ізраїль.

Ізраїль і США вимагають від ВООЗ знову розслідувати походження COVID-19

Зазначається, що 30 березня 14 країн світу оприлюднили свою спільну заяву, в якій висловили сумнів в достовірності нового звіту Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо походження коронавірусу. У звіті, складеному після відвідування китайського міста Ухань, стверджується, що вірус не має лабораторного або штучного походження, а передався людині від летючих мишей через інших тварин. Країни, що підписали заяву, висловили побоювання, що в звіті ВООЗ приховуються важливі дані.

«Ми вважаємо вкрай важливим висловити нашу загальну тривогу з приводу міжнародного дослідження про джерело походження коронавірусу, яке істотно затягнулося і має неповні вихідні дані», – йдеться в спільній заяві.

Крім США і Ізраїлю заяву підписали Австралія, Канада, Японія, Чехія, Данія, Естонія, Латвія, Литва, Норвегія, Південна Корея, Словенія і Великобританія.

Білий дім закликав ВООЗ вжити додаткових заходів для перевірки даних щодо походження COVID-19, підкресливши, що і колишній звіт цієї організації не дав задовільних відповідей на питання, які виникли навколо пандемії.

Повідомляється, що 30 березня ВООЗ опублікувала в Женеві повну 40-сторінкову версію доповіді міжнародної групи експертів організації про їх візити в січні і лютому 2021 року до китайського міста Ухань для виявлення походження коронавірусу

Найбільш вірогідним вони вважають сценарій передачі захворювання від тварини до іншої тварині, а потім до людини, а найменш імовірним – лабораторне походження SARS-CoV-2.

Експерти вивчили 4 сценарії і градуювали їх за ступенем ймовірності:

  • шлях інфікування через проміжного носія – розцінюється в діапазоні «від ймовірного до вельми ймовірного»;
  • варіант прямої передачі інфекції від тварини до людини вчені розцінили за шкалою «від можливого до ймовірного»;
  • варіант появи коронавірусу в Ухані через поставки охолоджених продуктів вважається «можливим»;
  • сценарій зараження людей внаслідок «інциденту в лабораторії» вважається «вкрай малоймовірним».

При цьому генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус підкреслив, що джерело інфекції досі не знайшли, і тому розглядаються найрізноманітніші версії походження вірусу.

Фахівці закликали продовжити наукову роботу по з’ясуванню походження коронавірусу «в дусі співробітництва».

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я