Епідемія коронавірусної інфекції може спричинити хвилю психічних розладів. Вчені провели аналіз 230 000 випадків коронавірусу протягом 6 місяців після хвороби та виявили, що у кожної третьої людини діагностували психічні або неврологічні розлади. Таку інформацію сповіщає Reuters.
Зазначається, що найчастіше фіксували тривогу та депресію з-поміж 14-ти досліджених розладів. У людей, які «важко» перенесли захворювання були випадки інсульту та деменції.
Спостерігалися також випадки інсульту й деменції у людей, які «важко» пережили коронавірус. Експерти наголошують, хоча ці індивідуальні ризики до більшості розладів є невеликими, але ефект для всього населення може виявитися значним.
У минулому році, згідно попередніх даних дослідження, протягом 3 місяців у 20% одужавших після коронавірусу виявляли психічні розлади. Нові результати, що оприлюднили у журналі Lancet Psychiatry, підтвердили розвиток ускладнень у 39% випадків з 236 379 проаналізованих історій хвороби COVID-пацієнтів.
У 17% випадків виявляли тривогу, розлади настрою фіксували у 14%, незалежно від ступеня важкості перенесення хвороби. У 7% хворих, які перебували на тривалій кисневій підтримці, розвинувся інсульт потягом 6 місяців, у 2% зафіксували слабоумство.
На думку незалежних експертів, ці результати викликають стурбованість.
Що вже відомо про те, як нервова система реагує на SARS-CoV-2? І чому необхідно мати настороженість щодо коронавірусної хвороби при наявності одних тільки неврологічних симптомів? Розповіла доктор медичних наук, професорка, завідувачка кафедри неврології № 2 НМАПО імені П.Л.Шупика Олена Ткаченко.