Понад 80% галузевих стандартів медичної допомоги в Україні застаріли

70

В 2016 рокці було зупинено процес розроблення медико-технологічних документів за Методикою розробки та впровадження медичних стандартів медичної допомоги на засадах доказової медицини (наказ МОЗ України від 28.09.2012 № 751). Тому зараз завдання №1- це оновлення та створення нових стандартів, адже «стандартизація є одним із найважливіших інструментів забезпечення надання якісних медичних послуг та належної реалізації програми медичних гарантій в Україні», – вважає заступник міністра охорони здоров`я Ірина Садов`як.

Понад 80% галузевих стандартів медичної допомоги в Україні застаріли

Наразі 23 мультидисциплінарні робочі групи з розроблення галузевих стандартів медичної допомоги адаптують клінічні настанови, переглядають клінічні протоколи за 25 темами та двома напрямами. Цю роботу МОЗ України, а методологічний та інформаційний супровід роботи здійснює відділ стандартизації медичної допомоги Департаменту оцінки медичних технологій Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я України.

Є вже перші результати. У 2021 році затверджено:

  • протокол «Гострий середній отит»;
  • протокол «Тонзиліти»;
  • стандарти медичної допомоги при «Вірусний гепатит В у дорослих»;
  • стандартни медичної допомоги при «Вірусний гепатит В у дітей»;
  • стандарти медичної допомоги при «Вірусний гепатит С у дорослих»;
  • стандарти медичної допомоги при «Вірусний гепатит С у дітей».

До того ж постійно оновлюється протокол лікування пацієнтів із COVID-19. 

У групи по акушерству й гінекології зараз в розробці 12 тем, а найближчим часом розпочнуть роботу мультидисциплінарні групи за двома важливими напрямами – онкологія та орфанні захворюванн.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я