Депутатка від «Голосу» Олександра Устінова заявила, що питання про відставку Максима Степанова з посту Міністра охорони здоров’я України мають винести на розгляд парламенту.
Депутатка зазначила, що її колегам вдалось зібрати 150 голосів народних обранців, аби ініціювати розгляд питання про відставку чиновника в Верховній Раді. Підписи збирали починаючи з минулого року.
Тепер, враховуючи кількість підписів під ініціативою “Голосу”, спікер ВР Разумков повинен в обов’язковому порядку винести питання про відставку на розгляд депутатів.
“Голос” давно вимагає відставки Максима Степанова, активно критикуючи діяльність МОЗ України під час пандемії. Степанову закидають провал тестування українців на коронавірус, непрозорі закупівлі захисних костюмів для медиків, провал із закупівлями вакцин від коронавірус та інше. Депутати зазначають, що Степанов, як голова МОЗ провалив боротьбу з епідемією і більше не може ефективно виконувати обов’язки міністра.
Відставка Степанова не піде на користь українській медицині
З Устиновою не погоджуються в профільному комітеті ВРУ. Заступниця голови парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народна депутатка Оксана Дмитрієва впевнена, що змінювати міністра під час епідемії небезпечно та не продуктивно.
Крім того, в Комітеті вважають, що робота Степанова не є такою вже незадовільною, мовляв цифри, що свідчать про якісний розвиток системи охорони здоров’я під час епідемії яскраво свідчать про ефективну роботу відомства.
Вона також нагадала, що наразі в Верховній Раді не визначились з можливим наступником Степанова, а це призведе до того, що після можливох відставки міністра, МОЗ очолить т.в.о. з неповним спискомповноважень, що ускладнить роботу міністерства та боротьбу з епідемією.
“Особисто я вважаю, що міняти міністра під час пандемії не можна. Не може бути ніякий виконувач обов’язків — має бути повноцінний міністр. І ставити питання потрібно спочатку на комітет, потім на фракцію — і потім лише в залу. А ще треба говорити мовою цифр, які у нас були з самого початку пандемії: скільки було ліжок, концентраторів, кисню і що зроблено зараз. Сьогодні у нас опозиція виступає, а в медицині не може бути опозиції”, — заявила Дмитрієва.
Устінова також високо оцінила результати роботи Степанова, зазначивши, що медицина за рік пандемії зробила великий стрибок, ситуація в сфері значно покращилась.
Так це чи ні, питання відкрите. Критикувати МОЗ та його очільника дійсно є за що, проблеми в системі охорони здоров’я не зникли і не зникнуть найближчим часом. Це пов’язано і з повільним ходом реформ і з навантаженням, яке спричинено пандемією.
Схоже, що позиція депутатів щодо зміни міністра охорони здоров’я все ж залишається не консолідованою. Очільник Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Радуцький також часто критикує роботу міністра у себе в facebook та в telegram-каналі. А розмови щодо його відставки тривають майже стільки ж, скільки й каденція Степанова.