Наталія Виноград, епідеміологиня та експертка ВООЗ із реагування на епідзагрози зробила порівняльний аналіз ситуації з імунізації проти коронавірусної інфекції в Україні та в світі. Про це вона сповістила під час ефіру 4 каналу, сповіщає УНН.
Вона зазначила, що на кампанію із вакцинації у тій чи іншій країні впливає те, до якого блоку вона належить. Експертка навела приклад Гібралтару, де вакцинацією охопили 100% населення. Вона зауважила, що цій невеликій країні вдалося досягти таких показників вакцинації, бо їй вакцину виділила Велика Британія, без сторонньої допомоги провести таку кампанію було б вкрай важко.
Пані Виноград додала, що позиція України у світовому рейтингу із вакцинації є не такою критичною.
«І тому наша 81-а позиція – це досить непогано з урахуванням того шаленого недовиробництва вакцин у порівнянні з потребами, які сьогодні є на планеті. То не є погана позиція, і якби не полетів, як на мене, міністр Степанов тоді до Індії – то ми ще б не рушили з місця», – роз’яснила вона.
Епідеміологиня сказала, що всі держави наразі зтикаються із проблемою налагодження імунізації проти коронавірусу, але якщо брати до уваги стан вітчизняної медсистеми до епідемії, то Україна досягла значних результатів.
«Багато було зроблено на пориві душі, навіть на межі можливостей Україна працювала. І коли попередні представники влади кажуть, що зараз якось не так працюють, я б хотіла їх запитати: а що вони зробили для того (я не кажу навіть створити систему по випуску імунобіологічних препаратів), щоб зберегти ті заводи, які тоді у нас були? І у нас би не було такої проблеми, бо ми не були б неспроможні від початку пандемії. У нас звідки з’являться ліжка, які 5 років назад закривали та реформували ту медицину, звідки з’явиться кисень? Гляньте на інші держави – там така сама проблема», – резюмувала Виноград.