Обстеження ЖКТ для пацієнта цілком безкоштовне, якщо лікарня співпрацює з НСЗУ

128

Програма медичних гарантій дозволила пацієнту самотужки обирати для себе заклад і фахівця, що надасть йому допомогу. Приміром, якщо у нього є сімейний лікар, то варто звернутися до нього, коли вперше виникли проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Сімейник видасть електронне направлення до гастроентеролога, а далі хворий має право з цим документом у будь-який медичний заклад з тих, що уклали з НСЗУ договір на пакет амбулаторної допомоги “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах”. Обирати легше всього на сайті НСЗУ у розділі “Е-дані” на дешборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення” або за номером контакт-центру 16-77.

Обстеження ЖКТ для пацієнта цілком безкоштовне, якщо лікарня на дешборді НСЗУ

Хронічні пацієнти з захворюванням травного тракту здебільшого мають своїх вузьких фахівців, адже спостерігаються у них роками. До такого гастроентеролога можна звернутися без направлення сімейного лікаря і абсолютно безкоштовно, але лише в тому разі, коли цей лікар або лікарня, в якій він працює, уклала договор з Національною службою здоров’я України на той самий амбулаторний пакет.

Отже, яким би шляхом – довгим чи коротким – не потрапив пацієнт до «вузького» фахівця, той має направити його на гастроскопію у разі дообстеження, або у стаціонар, якщо стан хворого суттєво погіршився.

Гастроскопія є пріоритетною послугою у Програмі медичних гарантій, оскільки дозволяє виявити онкологію органів травлення на ранніх стадіях. Відповідно до рекомендацій ВООЗ, таку діагностику для виявлення онкологічних захворювань рекомендують призначати пацієнтам від 50 років

Дослідження безоплатне, якщо є направлення лікаря. Пройти це оббстеження можна у закладах, що мають договір з НСЗУ на цю послугу. Це обстеження дає можливість не тільки оцінити стан стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки. За необхідності на ньому можна провести маніпуляції , наприклад, взяти матеріал для гістологічного дослідження, зупинити кровотечу, видалити новоутворення тощо також.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я