Під час наради під керівництвом Президента України Володимира Зеленського повідомили, що в Україні поліпшилась ситуація із захворюваністю на коронавірус, але слід пришвидшити темпи вакцинації громадян. Таку інформацію сповіщай офіційний сайт ОП.
Керівник Кабміну Денис Шмигаль відзвітував щодо ситуації із COVID-19 в Україні. Він підкреслив, що наразі епідситуація стабілізується шостий тиждень поспіль.
Прем’єр-міністр сказав, що в Україні виділили 77 тис. ліжок для пацієнтів з коронавірусом, 68 264 з яких мають підведення кисню. Також він доповнив, що станом на 5 травня зайняті 33 292 ліжка.
За словами пана Шмигаля, зараз у 6 регіонах країни діють обмеження «червоної» зони. Після засідання Держкомісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з «червоної» зони можуть бути виключені Харківська, Хмельницька та Чернігівська області, бо в них всі показники відповідають встановленим критеріям. Чиновник додав, що після цього «червоний» рівень епідемічної небезпеки залишиться на Сумщині, Полтавщині та у Запорізькій області.
Він також підкреслив, що станом на 5 травня в Україні щеплення від коронавірусної хвороби отримати більше 759 тис. українців. Наразі є можливість щодоби імунізувати 80-100 тисяч осіб.
Очільник МОЗ Максим Степанов відзвітував щодо очікуваних термінів постачання вакцин у травні. Він сказав, що система охорони здоров’я України дає змогу щеплювати й 400-500 тисяч людей на добу, якщо будуть наявні вакцини. Керівник відомства відзначив, що в Україні планується нарощувати темпи імунізації. Він додав, що наразі в країні працюють 11 000 кабінетів щеплення.
За словами Михайла Федорова, віце-прем’єр-міністра Мінцифри та Максима Степанова, голови МОЗ, в Україні триває підготовка до введення «паспортів вакцинації та імунізації», згідно із європейськими стандартами.
Володимир Зеленський наголосив, що уряд має посилити комунікацію з регіонами щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19. Президент висловив думку, що темпи імунізації слід пришвидшити, а також проводити роз’яснювальну роботу з громадянами щодо важливості імунізації.
«До Дня Незалежності більшість українців, які потребують щеплення від COVID-19, мають отримати вакцину. Темпи вакцинації необхідно збільшувати. Крім того, потрібно проводити роз’яснювальну роботу серед людей щодо важливості вакцинації. Адже це – єдиний і найбільш ефективний шлях у боротьбі з пандемією», – резюмував він.