Чому затримуються виплати НСЗУ?

511

Процес підписання договорів між лікувальними закладами а Національною службою здоров’я України досі триває. Для цього є і об’єктивні, і, на жаль, суб’єктивні причини. А звіти на оплату можна сформувати лише після укладення договорів, отже лише після цього «гроші за пацієнтом» підуть до вказаного медичного закладу.

Чому затримуються виплати НСЗУ?

Об’єктивними причинами, принаймні в цьому контексті, можна вважати те, що Постанова Кабінету Міністрів України №133 щодо порядку реалізації Програми медичних гарантій набула чинності лише 25 лютого. А Постанова, яка подовжила термін облаштування медичних закладів під вимоги інклюзивності до 1 липня 2021 року, набула чинності у другій половині березня. Отже певній частині закладів довелося повторно подавати свої пропозиції, тому договори з ними укладаються із запізненням.

Суб’єктивна ж проблема затримки одна, але дуже вагома. В процесі перевірки пропозицій, наданих медичними закладами, і реальної відповідності закладів вимогам НСЗУ виявилося, що понад 450 надавачів подали неправдиві дані. 

Що саме перевірялося? Медичне обладнання та наявність і кількість відповідних фахівців,  документи, що підтверджують доступність будівель, ліцензії на медичну практику тощо.

НСЗУ надіслала листи керівникам закладів, що власним електронним підписом затвердили правдивість не зовсім правдивої інформації, з проханням провести реєстрацію співробітників в електронній системі охорони здоров’я. А з тими закладами, які не виконають це прохання, НСЗУ договори не укладатиме.

На вимогу Національної служби здоров’я було зареєстровано понад 1 тисячу медичних працівників. А 36 центрів так і не впоралися з цим завданням – зрозуміло, що вони зароблятимуть на життя самотужки, адже у НСЗУ немає правових підстав укласти з ними договори.

Переоформлення документів та виправлення помилок зайняло певний час, тому певна кількість надавачів медичних послуг не змогли вчасно отримати договори, а відповідно і оплату.

Розрахунок ціни договору відбувається на основі даних про кількість послуг, наданих закладом у 2020 році та внесених в електронну систему охорони здоров’я. Такою є норма закону. Виявилося, що 36 закладів охорони здоров’я не мають жодного запису в електронній системі. Тобто не мають доказів своєї діяльності. Через це розрахувати ціну договору та укласти його неможливо. Певна кількість медичних закладів отримали договори із меншим обсягом фінансування, порівняно з минулим роком, через неналежне ведення медичних записів.

На сьогодні Національна служба здоров’я України опрацювала усі пропозиції від медичних закладів, сформувала усі договори та відправила 93% угод на підпис надавачам послуг. 88% договорів вже підписані обома сторонами і набрали чинності. А це означає, що медзаклади уже почали отримувати кошти за надані послуги.

Зокрема, за напрямами НСЗУ уклала:

  • первинна медична допомога1818 договорів. Загальну сума цих виплат – 1 млрд 640 млн грн;
  • екстрена медична допомога – 25 договорів з усіма центрами екстреної медичної допомоги. Оплата за цим напрямом залежить від коригувального коефіцієнта. Національна служба здоров’я України 7 травня 2021 року отримала інформацію від Міністерства охорони здоров’я України щодо кількості зареєстрованих випадків COVID-19. Тож до 15 травня центри екстреної медичної допомоги отримають оплату за роботу у квітні;
  • спеціалізована медична допомога – 1926 договорів. До НСЗУ надійшло 11,5 тисяч пропозицій від понад 2 тисяч надавачів спеціалізованої медичної допомоги. Голова НСЗУ підписав 1 787 договорів, які не потребують доопрацювання. Це 93% від загальної кількості. За напрямом спеціалізованої медичної допомоги за квітень та травень НСЗУ виплатила 2 мільярди 72 мільйони грн.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я