Пілотний проект щодо вакцинації більшої частини дорослих в Моршині йде повним ходом. В місті вже встигли імунізувати більше 60% жителів міста.
Менше, ніж за місяць, медикам Моршина вдалось провакцинувати щонайменше 1-ю дозою вакцини від коронавірусу більше 61% дорослих жителів. Вже з сьогоднішнього дня в місті почнуть роботи щеплення другою дозою вакцини.
Все це стало можливим в рамках пілотного проекту з вакцинації громадян, який влада міста започаткувала в квітні. Тоді місцеві чиновники запропонували уряду виділити місту вакцини від коронавірусу, аби відпрацювати на прикладі курортного містечка модель масової вакцинації українців від коронавірусу.
Ідея полягає в тому, аби досягти в Моршині колективного імунітету серед мешканців, адже на лікування та відпочинок сюди приїздять люди з усієї країни, в тому числі для реабілітації після COVID-19.
Таким чином, в Моршині хочуть дослідити, чи реально побороти вірус за допомогою вакцинації більшості містян та чи дасть це змогу убезпечити мешканців та відпочивальників від спалахів коронавірусу.
За оцінками місцевих медиків, в Моршині перехворіло коронавірусом близько 15% мешканців, в купі з вакцинованими, це дає вискоий процент людей з імунітетом до COVID-19.
Дійсно, вакцинувати більшість дорослих містян всього за кількість тижнів – завдання не з легких, з яким МОЗ досі не може впоратись в масштабах всієї України. Мер Моршина Руслан Ільницький розповідає, що пілотний проект в місті також йшов повільно. На початку до вакцинації долучались ті групи населення, які і так стояли в черзі на пріритетну імунізацію, однак згодом, до пунктів щеплень почали приходити все нові і нові люди.
Цього вдалось досягти лише за допомогою серозної інформаційної кампанії серед жителів Моршина. Сімейні лікарі постійно продзвонювали мешканців, роз’яснюючи їм необхідність вакцинації, відповідаючи на питання містян щодо безпечності та доцільності імунізації. Все це дало свої плоди, відзначає очільник міста.
Частина мешканців Моршина так і не прийшла до пунктів щеплень. В місті вакцинують лише препаратом CoronaVac, довіри до якого люди не дуже мають, тож чекають на іншу вакцину. Частина людей взагалі не хоче вакцинуватись, їх не вдалось переконати ні медикам, ні тим, хто вже вакцинувався від коронавірусу.
Нині влада міста підраховує дані статистики та в найближчі дні обіцяє продемострувати офіційні дані щодо формування колективного імунітету в місті.