В Верховній Раді та Офісі Президента пояснили, чому хочуть звільнити Степанова та чому він не хоче добровільно йти у відставку

167

Розмови про відставку Максима Степанова з поста Міністра охорони здоров’я України точаться мало не з дня його призначення. Депутати неодноразово заявляли, що збирають голоси колег за відставку чиновника, однак досі ці заяви нічим не завершувались. Що ж змінилось?

В Верховній Раді та Офісі Президента пояснили, чому хочуть звільнити Степанова та чому він не хоче добровільно йти у відставку

Днями Прем’єр Міністр України Денис Шмигаль вніс у Верховну Раду поставнову про відставку Степанова, однак ця новина не то щоб стала сенсацією, однак доволі сильно здивувала всіх, хто слідкує за цією історією.

Вся справа в тому, що Степанов неодноразово коментував чутки про свою можливу відставку, підкреслюючи, що не піде з посту добровільно, бо не вважає свою роботу незадовільною, а претензії депутатів називав маніпуляціями.

Такою ситуація була до травня, коли тему відставки почали обговорювати вже в провладній партії “Слуга народу”. Це був певний сигнал, адже раніше ініціаторами “відставок” були депутати з опозиції. 

В провладній партії та на банковій тему відставки або не коментували, або анонімно відзначали, що це питання розглядається, однак не вирішиться найближчим часом, через брак кандидатури на заміну Степанову, а також через певні процедурні проблеми.

Наче змінити Степанова в Раді були готові, однак консесусу щодо його наступника депутати не мали, крім того, розпал розмов про відставку припав на травневі свята, тож його відклали до тепер.

Коли в Раду надійшла постанова очільника уряду про звільнення Степанова, виявилось, що це питання вже вирішене і в Офісі Президента, і у Верховній Раді. Можновладці навіть вирішили кого призначать його наступником – ним оголосили Віктора Ляшка, головного санітарного лікаря України, який неодноразово очолював рейтинги довіри громадян серед чиновників від медицини.

Віктор Ляшко - потенційний наступник Степанова на посту міністра

Однак, попри певний консенсус щодо відставки Максима Степанова, єдиний, хто не був готовий до цього – це сам Степанов. За даними джерел в ОП та Кабміні, чинний очільник МОЗ відмовився від написання заяви на відставку та почав формувати собі лоббі у парламенті та владних кабінетах.

Депутати від “Слуги народу” заявили, що подібна позиція Степанова не є новиною, однак, відставка таки буде, бо міністр став проблемою для Президента, Прем’єра та провладної монобільшості. Начебто з ним пов’язано занадто багато негативу, а його неготовність брати на себе роль цапа-відбувайла створювала для можновладців все більше проблем.

Останньою краплею для Зеленського, за словами джерел у партії “СН”, став скандал довкола контракту з SinoVac на закупівлю вакицн проти коронавірусу. На цей контракт скаржились в МЗУ, заявлявши, що він укладений не прозоро, що призвело до зриву домовленостей МЗУ з низкою інших виробників вакцин.

Дійсно, проблеми з контрактом з китайською компанією множились постійно. Питання викликали і доцільність цієї закупівлі, з огляду на її незрозумілу, на той момент, реальну ефективність, і ціна контракту, і сама процедура укладання договору в обхід МЗУ.

Справа навіть дійшла до розслідування НАБУ, заяву для цього подав директор ДП “Медзакупівлі” Арсен Жумаділов, з яким у Степанова також був давній конфлікт.

Так чи інакше, як запевняють джерела у владі, рішення про відставку Степанова вже прийняте та ухвалене, тож його незгода з таким ходом речей може посилити конфлікт між ним та колегами по партії.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я