Вакцини Pfizer та AstraZeneca працюють проти “індійського штаму” коронавірусу, – вчені

199

Нове дослідження Управління громадського здоров’я Англії продемонструвало, що схвалені в багатьох странах світу вакцини Pfizer та AstraZeneca ефективні проти “індійської” мутації коронавірусу, однак з певними відмінностями.

Вакцини Pfizer та AstraZeneca працюють проти "індійського штаму" коронавірусу, - вчені

Головним завданням дослідників був аналіз ефективності тих чи інших вакцин проти різних поширених в світі штамів коронавірусу. Дані, які отримали вчені, демонструють, що побоювання деяких експертів, з приводу того, що новий штам виявиться стійким до вакцин не справдились, пише The Guardian.

В результаті роботи, спеціалісти протестували вакцини на 12700 зразках вірусу, який пройшов секвенування геному. Серед зразків були і “британський” та “індійський” штами – 1054 зразки.

Медики констатують, що існуючі вакцини доволі ефективні проти штамів вірусу, однак відмінності у їх роботі все ж є. Так, за словами вчених, вакцини дають доволі низький процент захисту після першої дози у випадку контакту з мутованим вірусом. При “індійському” варіанті, в перші три тижні після введення першої дози вакцин імунітет складав близько 33%, тоді як при “британському” варіанті, за той самий період організм мав 50% шансів на захист від зараження.

Кінцева ефективність вакцини Pfizer проти “індійського” різновиду вірусу становила 88% через два тижні, після введення другої дози. У випадку з вакциною AstraZeneca – 60% ефективності за той самий період часу.

Це дещо нижчі показники, ніж при “британському” мутанті, однак все ще доволі високі цифри, заявляють експерти.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я