Чи варто Україні очікувати на спалах мукормікозу з появою “індійсьокго” штаму COVID-19?

174

В Індії на тлі епідемії коронавірусної інфекції виник серозний спалах «чорної плісняви» – мукормікозу. В країні станом на 22 травня, згідно офіційних даних, виявлено близько 9 000 випадків цієї грибкової інфекції, але фактично таких випадків може бути набагато більше. В Україні поки що не зафіксовано жодного випадку мукромікозу. Віктор Братченко, терапевт-отоларинголог в інтерв’ю Фактів ICTV пояснив, чи існує небезпека появи «чорної плісняви» в Україні.

Чи варто Україні очікувати на спалах мукромікозу з появою "індійсьокго" штаму COVID-19?

Він наголосив, що випадки мукормікозу до епідемії в Індії фіксували вкрай рідко. Він додав, що саме під час пандемії коронавірусної інфекції, Індію охопила і «чорна пліснява».

«Захворювання це дійсно зустрічається вкрай рідко. До пандемії в Індії його фіксували всього 20-40 випадків на рік. Але наростати мукормікоз почав саме під час другої хвилі Covid-19 в Індії», – роз’яснив лікар.

Пан Братченко зауважив, що взаємозв’язок мукормікозу і коронавірусу в цьому випадку – більш ніж очевидний. Він наголосив, що «чорна пліснява» не є заразною хворобою, вона не передаються від людини до людини. Лікар пояснив, що її спричиняють сапрофітні гриби, які харчуються органікою, що розкладається. Ось чому місце проживання «чорного грибка» – в основному рослини, що гниють, ґрунт.

Він доповнив, що здорова імунна система людини є стійкою до мукормікозу, але коли вона ослаблена такими хворобами, як ВІЛ, діабет, рак, то ризик ураження зростає.

«Крім ослабленої імунної системи, серйозним фактором є стероїдні гормони й імунодепресанти, які використовують під час лікування Covid-19 у пацієнтів, що мають схильність до мукормікозу», – резюмував Віктор Братченко.

Слід зазначити, що в Індії виявили у пацієнта одразу три грибкові інфекції, серед яких і «чорна цвіль».

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я