Першу медичну послугу дитина отримує ще в пологовому – за допомогою сервісу єМалятко лікар готує медичний висновок про здоров’я новонародженого в електронному вигляді. Попри те, що сервісу трохи більше року, вже сформовано майже 150 тис. медвисновків про народження дитини.
Потім батьки мають обрати для малюка педіатра або сімейного лікаря – в ідеалі того ж самого, який «веде» членів родини. Саме він опікуватиметься дитиною до повноліття. Серед 31,2 млн українців, які уклали декларації зі своїми лікарями, 6,7 млн дітей. З них, 1,9 млн віком до 5 років та 4,8 млн – від 5 до 17 років. Оскільки головне завдання лікаря – профілактика, то в пакет медичних послуг на первинному рівні, які безкоштовно надаються дітям, включено:
- діагностика та лікування поширених хвороб, зокрема хронічних, травм, отруєнь патологічних станів тощо;
- загальні аналізи: крові з лейкоцитарною формулою, сечі, холестерин, глюкоза крові тощо.
- направлення на діагностичні обстеження та до вузьких спеціалістів.
- вакцинація дітей, згідно з Національним календарем щеплень проти 10 інфекційних захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правцю, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції;
- Електронні рецепти на препарати за програмою «Доступні ліки», якщо у дитини діагностовано серцево-судинну або ревматичну хвороби, діабет ІІ типу чи астму. Такі ліки можна отримати в аптеці безоплатно або з незначною доплатою.
Також дітям безкоштовно надається стоматологічна допомога, лікування в стаціонарі за направленням лікуючого лікаря первинки тощо.
Коли дитині виповниться 14 років, вона, за наявності ID-паспорту може самостійно укласти декларацію з сімейним лікарем чи педіатром.