Більше 1,3 млн людей в Україні заражені вірусним гепатитом С (ВГС), ще 500 тисяч осіб хворіють на вірусний гепатит В (ВГВ). Таку інформацію сповістила пресслужба Центру громадського здоров’я МОЗ на своїй сторінці у соцмережі Facebook.Повідомляється, що такі показники є значною загрозою для громадського здоров’я українців, бо близько 80% випадків цирозу та гепатоцелюлярної карциноми виникають саме через ці типи вірусів.
Експерти підрахували, що в Україні на вірусний гепатит С хворіють 1 342 418 громадян, але тільки 6,9% від оціночного числа осіб з хронічним гепатитом С знаходяться під контролем. За їх словами, на вірусний гепатит В хворіють 559 341 людей, лише 3,3% з них перебувають під контролем.
У ЦГЗ додали, що більшість людей просто не здогадуються про свою хворобу, тому й не одержують необхідної медикаментозної терапії.
Також зазначається, що під час епідемії коронавірусої інфекції у 2020 році сповільнився або припинився набір осіб з ВГС, бо медзаклади були перепрофільовані для прийому хворих на коронавірус. В той же час, це дало змогу розпочати децентралізацію послуг з лікування та діагностики цього захворювання для пацієнтів.
Слід зазначити, що нещодавно дослідники сповістили про новий високоефективний спосіб терапії гепатиту В.
Також звіт щодо протидії гепатиту, ВІЛ та ІПСШ оприлюднили у Всесвітній організації охорони здоров’я. У ньому сказано, що ВГВ та ВГС стали причиною 3 млн випадків зараження і 1,1 млн летальних випадків в 2019 році. Діагноз поставили тільки 10% пацієнтів із хронічним гепатитом B і тільки 22% з них отримують лікування. У пацієнтів з гепатитом C ці показники становлять 21% і 62% відповідно.
Раніше повідомлялося, що в Україні погодили нові стандарти терапії вірусних гепатитів.