Відбулося засідання оновленого складу Колегії МОЗ

103

Віктор Ляшко представив оновлений склад Колегії Міністерства охорони здоров’я та окреслив пріоритетні напрямки роботи відомства. Таку інформацію він сповістив на власній сторінці у соцмережі Facebook.

Фото зі сторінки Віктора Ляшка.

Міністр зазначив, що одним з його першочергових завдань на посаді керівника МОЗ було скликання Колегії. За його словами, нова команда відомства готова розглядати різні підходи, шукати компроміси для подальшого розвитку.

Повідомляється, що під час першого засідання Колегії МОЗ обговорили питання, які стосувалися:

  • підсумків комплексного аналізу можливості ефективного реагування системи охорони здоров’я щодо протидії коронавірусу;
  • виконання Національного плану вакцинації проти коронавірусної хвороби;
  • результатів проведення Програми медичних гарантій (ПМГ) у 2020-2021 роках.

Ляшко детально роз’яснив членам Колегії ключові напрямки діяльності МОЗ, виділивши сім головних аспектів.

До блоку «Лідерство та управління» увійшло оновлення кадрової міцності МОЗ, формування Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року; забезпечення ефективної роботи НСЗУ та ДП «Медичні закупівлі»; старт програми технічного оновлення медзакладів; проведення реформ корпоративного управління в системі.

Міністр окремим блоком виділив низку питань, які стосуються належного фінансування медичної галузі при формуванні держбюджету на 2022 рік. Планується створення позиції щодо співоплати у ПМГ, запуск відкритого діалогу щодо можливості введення медстрахування, забезпечення належної оплати праці для медичних працівників.

Ще одним важливим аспектом, за словами керівника МОЗ, є розвиток кадрового потенціалу. Планується введення ефективної моделі безперервного професійного розвитку, створення єдиного реєстру фармацевтичних та медичних працівників, а також підвищення престижу медсестринської професії.

До блоку «Якісна медична допомога» увійшли питання розробки Дорожньої карти забезпечення якості меддопомоги; розвиток боротьби з онкозахворюваннями; створення центрів допомоги для осіб з орфанними хворобами; надання можливості трансплантації кісткового мозку для дорослих в Україні; перегляд підходів до фінансування психіатричної допомоги.

Міністр не оминув увагою й тему громадського здоров’я. У даному блоці він пропонує зосередитися на збільшенні темпів імунізації проти коронавірусу; створенні мережі Центрів контролю та профілактики хвороб. Також Ляшко пропонує по-новому розглянути підходи до формування резервів ліків і медвиробів та до харчування дітей в організованих колективах.

Наступним блоком очільник МОЗ виділив фармацевтичне забезпечення. Сюди входить зменшення обігу фальсифікованих медикаментів; розширення програми «Доступні ліки»; збільшення ролі ДП «Медзакупівлі України» у забезпеченні централізованих програм; недопущення переривання в постачанні лікарських засобів. За його словами, вже влітку планують ввести нові номенклатури лікарських засобів та медвиробів.

Ляшко вважає, що важливим є й розвиток сучасних цифрових технологій у системі охорони здоров’я. Він зазначив, що необхідно повноцінно перейти на електронні лікарняні, запровадити цифрові сертифікати вакцинації COVID-19, підготуватися до введення е-рецепту та модернізувати ліцензійний реєстр МОЗ.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я