Нове дослідження вказує на зв’язок між COVID-19 і психологічними проблемами

52

За даними нового аналізу, у пацієнтів, які перенесли коронавірусну інфекцію, спостерігаються когнітивні та поведінкові проблеми через деякий час після виписки, пише Medscape.
Зазначається, що когнітивні зміни, депресія та ПТСР спостерігалися у людей, інфікованих коронавірусною інфекцією, як в підгострій фазі, так і через десять місяців після госпіталізації.

Автор дослідження з відділу досліджень нейровізуалізації, відділу неврології, IRCCS Еліза Кану повідомила: нові дані показують, що психічні та поведінкові зміни пов’язані з інфекцією COVID-19, викликаної SARS-CoV-2, спостерігаються протягом як мінімум двох місяців після виписки з лікарні.

За її словами, попередні дослідження вже показували, що близько 30% людей, які перенесли COVID-19, мають когнітивні порушення, а 30-40% мають психопатологічні розлади, включаючи тривогу та депресію.

Повідомляється, що дані порушення були пов’язані з серйозністю респіраторних симптомів у гострій фазі, нейрозапаленням, викликаним інфекцією, цереброваскулярними змінами та/або нейродегенерацією.Однак було не зрозуміло, чи зберігаються ці порушення в постковідній фазі.

Дослідники вивчили когнітивні та психопатологічні особливості 49 пацієнтів з підтвердженим COVID-19, які потрапили до відділення невідкладної допомоги. Вони вивчили ці фактори через два місяці (підгостра фаза) і через 10 місяців після госпіталізації.
Середній вік учасників становив 61 рік, і 73% становили чоловіки. Більшість з них мали принаймні один фактор ризику серцево-судинних захворювань: гіпертонія (55%), куріння (22%) і дисліпідемія (18%).

При потраплянні в медзаклад 59% пацієнтів мали зниження смакових відчуттів, 45% – зниження нюху, 39% – головний біль і 20% – сплутаність свідомості або сонливість.
На додаток до когнітивних і неврологічних оцінок учасники пройшли МРТ через два місяці після виписки з лікарні. Таким чином, дослідники отримали дані про сіру, білу речовини та загальний обсяг мозку.

Через два місяці після виписки у 53% пацієнтів був хоча б один когнітивний дефіцит. Багато недоліків пов’язані з керуючими функціями, включаючи планування, увагу і розв’язання проблем.

Так само у деяких учасників спостерігалися проблеми з пам’яттю (6%) або візуально-просторові порушення (6%). Майже у чверті (23%) спостерігалася комбінація симптомів, пов’язаних з виконавчою дисфункцією. У більше третини пацієнтів спостерігалися симптоми депресії (16%) або посттравматичного стресового розладу (18%).

Автор дослідження повідомила, що низький рівень кисню в мозку може привести до сплутаності свідомості, головного болю, а також викликати когнітивні порушення.
Повідомляється, що дослідники планують продовжити спостереження за цими пацієнтами. «Нам безумовно необхідно більш тривале спостереження і, якщо можливо, більша кількість пацієнтів, щоб побачити, чи можна якимось чином поліпшити ці когнітивні та психопатологічні порушення», – сказав Кану.

Дослідники підкреслюють необхідність нейропсихологічного і неврологічного моніторингу пацієнтів з COVID.

Нагадаємо, нещодавно американські дослідники виявили, що люди, які перехворіли на COVID-19, мають хоча б один з постковідних симптомів через 30 і більше днів після встановлення діагнозу.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я