Кабмін зобов’язав осіб, що прибувають з Індії, Британії, Росії та Португалії здавати експрес-тест на антиген коронавірусу для протидії поширення Дельта-варіанту коронавірусної інфекції в Україні. Однак, за даними багатьох досліджень, швидкі тести на антиген COVID-19 пропускають значну частину інфікованих. Тож головний лікар Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В.Громашевського НАМН України Олександр Карловський вважає, що в цьому випадку варто використовувати вітчизняні ІФА-тести на антиген або ПЛР-тести, пише УНН.Експерт пояснив, що краще в цій ситуації робити ПЛР-тест, бо він чутливіший або ІФА на антиген коронавірусу. За словами Карловського, ПЛР визначає РНК вірусу, а ІФА-тест на антиген визначає білкову частину вірусу, тому вони рівноцінні. «У них висока специфічність і чутливість», – роз’яснив фахівець.
За словами лікаря, попри те, що ІФА-тест на антиген потребує лабораторних умов проведення, діагностика не вимагає дорогого обладнання або вузькоспеціалізованого персоналу, на відміну від тестів методом ПЛР.
Він зазначив, що швидкі тести на антиген обмежені у чутливості, особливо коли мова йде про безсимптомних хворих у контексті протидії небезпечному «дельта»-варіанту корона вірусної хвороби.
«Швидкі на антиген не такі чутливі. І якщо ми глобально дивимось, то в цьому контексті однозначно краще ІФА на антиген чи ПЛР-тест», – підкреслив Олександр Карловський.
Нагадаємо, нещодавно в Україні вперше зафіксували випадки «індійського» штаму, його виявили у жінки та її дитини, що прибули з Росії.
Вперше «індійську» мутацію виявили в жовтні минулого року. Новий штам швидко поширився країнами світу. Лікарка-епідеміологиня попереджала, що нові штами COVID можуть потрапити в Україну через скасування ПЛР-тестів на кордоні.